neděle 24. dubna 2011

Hned ráno pro nás přišli a odvedli nás do stáje. Je milé, že si služka ráčila vzpomenout, že na noc dostávám deku, ale nebylo by od věci si tuto skutečnost uvědomit dřív, než v půl třetí ráno v posteli.

Ale tak naštěstí bylo teplo, takže mi bylo fajn.

Ve stáji největší vítačka s Amíkem a pak jsme byli odveleni na jízdárnu. A to už se mi moc nechtělo chodit, v hlubokém, takže služka nejdříve podplatila trenérku, aby se začalo pracovat na pravou ruku (jakože kvůli mně), a protože na mě nebyla vidět žádná anomálie, že zkusíme i kavalety a tak.

Ale do hřbetu ani do ruky jsem už služce nešel, ani milimetr. Na tvrdém a pevném povrchu klidně, ale jak bylo hluboko, oral jsem a byl jsem nasraný, takže mě z práce odvolali a po zbytek hodiny jsem se díval, jak kolegové makají. Služka byla na jednu stranu ráda, že má úžasné alibi, co se týče skákání, ale na druhou ji ta moje černá noha asi zlobí, takže mě mučila a týrala zkoumáním, aby vůbec nic bolavého nezjistila.

Amík, Béruš a Megy zprvu skákali pod dětmi, gymnastiku, a poté ve volnosti, což byla dobrá bžunda. Nejvíc pro mě, protože jsem veprostřed jízdárny usínal a všechno mi bylo ukradené.

A pak konečně všichni, k bažantnici! A super, protože Béruš mě včera opravdu adoptoval, a na jízdárně si mě hlídal, stejně jako já jeho, a žádné snahy o vypuzení chudáčka bílého koníčka ze stáda se nekonaly.

Prostě krásný den. Trávy je u bažantnice hafo, ve studánce je vody nadmíru, bylo i příjemně teplo, a díky silnému větru nelítaly mouchy. Co více si přát?

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: