středa 27. dubna 2011

Ještěže dvounožci dodržují sliby. Tedy služka. Protože já jsem to dopoledne trošku podělal, když jsem před trenérkou předváděl série kozlování z kopce, vývrtky a jiné veselé kousky, protože nicnedělání ve mně podmiňuje všelijaké tělesné aktivity, nezávisle na neschopence.

Naštěstí jsem z ježdění i tak vyvázl, a to na mě trenérka nezapomněla služce žalovat, že prý sehrávám komedie, a že když chci, tak s tou podkovou jde všechno. Což samozřejmě není pravda! Jsem chudáček koníček a pod sedlem bych jistojistě trpěl. Sice proběhlo několik analýz, jestli jsem nohu třeba neměl nataženou, přece jenom s námi dvounožci nebyli nonstop, co se týče monitorování začleňování do stáda, ale co je s mou chudinkou nožičkou, vím pořádně jenom já a nehodlám se o svá tajemství s nikým dělit.

Notabene když se můžu vykroutit z práce.

A veselo jsem předváděl i u žrádla, protože i když mě trenérka separovala a sprostě uvázala, stejně jsem nevyžral. A hodil jsem důrazný protest, co se týče vojtěškových granulí a řepy, a snídani jsem dožral až při poledním krmení. A že mě museli sakra přemlouvat! Odpoledne byli dvounožci a zbytek kolektivu opět na jízdárně, spolu s návštěvou, protože se čekalo na pana komisaře, který přišel zapsat a očipovat Evininu kobylku a změřit naši Megy, aby mohla na ofiko závody poníků. Služku málem omyli, protože její odhad 132cm se těžce minul s realitou (kobylka bude kategorie S, se svými 125cm), a všichni jsou zvědavi, jak si Megy se svým potenciálem povede, protože ve volnosti jí 110cm problémy nedělá. Tak hlavně aby holky přestaly růst do výšky a nepřibíraly, když už mají licence.

Já jsem se flákal ve stáji. Služka mi sice vyhrožovala, že mi přijde trhat zimní chlupy, ale návštěva komisaře mě zachránila, a pod sedlo nemusel ani Béruš, protože ho pobolívalo břicho, takže chudák žádnou večeři ani nic takového nedostal. Přitom já bych mu tu svou klidně dal. Protože když jsem opět z přídělu vypreparoval vojtěškové granule, služka se namíchla, došla si pro sekeru a rozdrtila je, smíchala se semínkem a sladovým květem, a jako to už jsem sežral. A že od zítřka mi bude vojtěšku spařovat s ovsem a že to žrát budu, i kdyby se svět stavěl na hlavu!

Tak to se ještě uvidí.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: