čtvrtek 28. dubna 2011

Počasí je vtipně aprílové. Také má nejvyšší čas, protože za chvíli je máj, a pak už by případné aprílové počasí bylo trapné.

Ale já se mám skvěle. Dnes jsem dokonce ukázal vlídnou tvář, a i když mě trenérka sprostě a drze uvázala, snídani jsem vzorně sežral. Jakože úplně celou, takže nebylo nutné nás prudit v poledne, což je přesně ten čas, kdy nám dvounožci nutí zbytky.

Během dne jsme střídavě mokli a kromě nás i naše zateplováky a moje deka, toho času visící na stromě, takže služka nepotřebovala řešit, jestli deku na noc ano či nikoliv, protože byla mokrá durch. Ale jako v klidu, ráno už nemrzne, takže bych se klepat neměl. A služka se docela snaží, co se týče výměny zimní srsti: už to není kartáčem šup sem, šup tam, nýbrž cílený boj s těmi zkrácenými zimními chlupy, aby už konečně vypadly, a mohly mi narůst letní.

Původně měly jít děti s Amíkem a Megy na vycházku pod sedlem, a já s Béruš jsme na ně měli čekat na jízdárně, se služkou a trenérkou. Jenomže kolem údolí se honily bouřky, takže trenérka děti nepustila, a musely být také na jízdárně, s tím, že když se bouřky přiblíží, nastane úprk do stáje. A zatímco Amík s Megy museli pracovat, my jsme blaženě přijímali svůj úděl, protože služka mi vydrbávala chomáče zpocené zimní srsti z míst, na kterých se drbat neumím, a to bylo fajn. A i když jsem začátkem března stříhaný, stejně ze mě kýbl zimních chlupů vyrvala, protože už fakt natvrdo přelínávám.

A jinak veget. A jakmile dorazil slejvák, upalovali jsme do stáje, a protože i já jsem chtěl běžet, pomlouvali mě, že mi nic není, že akorát simuluji, ale naštěstí je služka odhodlaná čekat na kováře a že dokud nebude kovář, nebude se ani jezdit.

Paráda!

Cestou k bažantnici jsem služku nesl, takže obavy, že fakt prokoukne, že ani nešmatlám, ani nešmajdám, ale ona řešila, tak to udělat, aby jí nepadalo vodítko, protože jela na ohlávce. A držkovala, že se určitě něco stane, když nikdo ve skupině nemá udidlo, a měla pravdu, protože po mně skočil Béruš, když byl na pastvině vypuštěný, a protože služka zrovna fotila, měla to na body, nesletět ze mě dolů.

My jsme prostě dvojka, s Béruš. Jednoho asi bolí břicho, druhého asi bolí podkova... Ještěže dvounožci ve skutečnosti poznají prd.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: