pondělí 1. června až úterý 30. června 2015

WP_20150625_035

     Další bod pro bílého koníka!
     Protože který bílý koník má ještě pořád zimní srst?
     Já!

     Služce se letos nepovedlo zajistit mi depilaci, nesehnala ani strojek, ani střihače, a tak jsem svým pozvolným vypouštěním dlouhých bílých chlupů ztrpčoval život nejen jí, ale i Anetce, její mamince a mnoha automatickým pračkám. Prostě šikovnej kluk, protože na mě žádné trapné vyčesávací manévry neplatí, já to podržím zuby nehty do posledního chlupu!

     A to prosím i když teploty nebezpečně atakují třicítky, protože nejsem žádné mejdlo, abych kvůli pár dním horka vyměkl. Mám svůj styl!

     Ještě kdyby mi zimní chlupy zajistily neschopenku, co se týče práce, to by nemělo chybu. Tak třeba příště. Anebo si to musím zařídit jako borec Amík, kterému přestalo docházet Áčko (na ježdění), což vůbec nebylo fér, protože jsem kvůli němu musel na jízdárnu chodit sám. A být na jízdárně sám je ještě horší peklo, než když na tu pitomou jízdárnu jenom musíte. A zrovna se tam muselo pořád, aby si moje Áčko alespoň zhruba osahalo know-how týkající se mého vztahu k přiježďování. Protože co si budeme namlouvat, jízdárenskou práci z hloubi své bílé duše nenávidím, a opravdu nehodlám dávat svou bílou kůži lacino. Anetku mám samozřejmě rád, protože mi nosí nejlepší jablíčka na světě, ale abych kvůli tomu chodil shromážděný, vyklenutý, na přilnutí a ještě se sníženým krkem – to jako fakt ne, sorry.

     Služka samozřejmě párkrát otestovala, jestli jsem schopen si alespoň matně vzpomenout, co se po mně chce, takže nastávaly situace, kdy na mě sedla, a ještě než přiložila holeň, jsem odžvýkl, natáhl a vyšlápl, aby z Anetky postávající opodál vzápětí vypadlo „to není fér!“, ale zde musím souhlasit se služkou, že život opravdu není fér. Koneckonců i sama služka hlasitě zdůraznila, že ona celý loňský rok na jízdárně probrečela a že by naopak bylo velmi nefér, kdybych Anetce chodil ihned alespoň za šestky (protože dostat sedmičku by přicházelo v úvahu jen v případě, že by rozhodčímu vletěla do očí muška a měl velmi zkreslené vnímání).

WP_20150627_003

     Služce se sice na naší počasím zdevastované jízdárně podařilo vytyčit cosi jako obdélník, byť jen 20x35 rozměrový, a poslední týdny přípravy jsme trávili v mnoha variacích improvizací, kdy se první část úlohy musela jezdit u silnice a druhá naopak od řeky, protože při provádění cviků na levou ruku bych u řeky zchroml. Služku věčné změny písmem z A na C a opačně zmáhaly, a že prý co nevidět zaplatí Vasila z Ukrajiny, aby vyrobil aspoň trošku sjízdný kruh u řeky a vykopal všechny kameny podle a zákeřně vylézající ze země v místech písmena X, v rámci jejího zdraví duševního a mého fyzického.

     Přitom by úplně stačilo se na celé to divadlo vykašlat. Když už teda musejí jezdit, tak proč ne jen do terénu?

     Potřebuje snad chudáček koníček k životu písmena A, C a X?

     Váš chudáček koníček

WP_20150605_009 - P1520347
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: