pondělí 2. května 2011

Jsem chudák!

A to největší na světě, protože se naplnilo to absolutně nejhorší, čeho jsem se obával. Zavřeli mě! Jakože do stáje, samotného osamělého a ubohého chudáčka koníčka, a to jen proto, že nemám zadní podkovu.

Spravedlnost vyhynula, jsem psychicky na dně a nikdo mě nelituje. Nechápu, co k tomu dvounožce vedlo, protože já umím chodit i se třemi podkovami, a nejhorší je, že vysvobodit mě může už opravdu jen kovář, protože služka s trenérkou usoudily, že náhradní podkovu raději přibíjet nebudou, když kovář slíbil středu. Sakra! Jak to, že zrovna teď kovářovi věří? Co se mnou bude, když nepřijede??

Přitom den začal krásně, počasí tak akorát, aby nás neprudil hmyz, a protože sluníčko se moc neukazuje, tak mě přestaly zlobit oči a možná nebudu muset nosit masku. Ráno jsem si udělal humor z trenérky, protože jsem ležel, a když jsem vstával, protahoval jsem se na třech, ale trenérka neví, že tohle dělávám, takže poplach. Akorát že odpoledne jsem to podělal, protože jsem s dětmi hrál na „Kdo chytí kozlujícího a prdícího chudáčka koníčka?“, a jsem pitomec, protože jsem se vůbec neměl nechat chytit. Pak by mě nikdo ve stáji nezavřel!

A přitom jsem vyžral, jako správný šikovný kluk. Měl bych být pochválen, nikoliv uvězněn. Aspoň že se služka zachovala jako gentleman, a když šli ostatní pracovat na jízdárnu, směl jsem s nimi, jakože spásat trávu. Zprvu jsem fungoval na volno, jenomže pak jsem vyhlásil stupeň obecného ohrožení, protože kolem jízdárny šel pes; tedy služka tvrdí, že to byl pes, ale já jsem si jist, že šlo o něco typu „jakože chlupatý osel“, což znamenalo okamžitě přestat rvát trávu a pospíchat se na to podívat, s vidinou, že to třeba bude přede mnou utíkat a já to budu moci honit.

Bohužel mé paniky se chytly pouze služka s trenérkou, které uháněly mě odlovit dřív, než dostanu nápad podlézt lanko a jít se na tu obrovskou chlupatou věc podívat zblízka. A jako pěkný podraz, od dvounožců, protože jsem musel na vodítko, a ani dokonalá defenziva, spočívající v pokusu služku převálcovat rozběhnutím, drcnutím a vzepnutím, mi nevyšla, protože držka dvounohá byla ve střehu. Prostě jsem chudák!

A pak mě odvlekla do stáje, čúza, protože déšť sílil a jí bylo chladno. Je fakt blbá, protože to ona všechny poučuje, ať se pořádně oblékají, a sama toho není schopna!

Uvěznění ve stáji samozřejmě považuji za neadekvátní a budu si stěžovat. A nejen u Kubišové, Srstky a Bobála, protože já to potáhnu ještě výš!

Váš chudáček koníček

(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

...až do Štrasburku :D

...až do Štrasburku :D