středa 9. září 2015

     Poštvali na nás kováře.

     Klasika podle neměnného scénáře: přišli nahoru, sebrali nás a znásilnili. Co třeba se nás zeptat, jestli vůbec podkovy chceme? Tedy já, protože borec Amík, tedy největší borec ve vesmíru, je bez podkov nonstop, protože borci si to umí zařídit.

     Chudáčkové koníčkové nikoliv. S těmi se tyhle velmi citlivé záležitosti neřeší, přestože se jich bezprostředně týkají. Kdyby aspoň služka projevila kapku taktu, když se pan kovář ptal, jestli může podkovy použít znovu, a místo „no jasně, tohle mu stačí, žebrákovi“ řekla třeba „sice nejsou opotřebované, ale já pro něho chci jen to nejlepší, takže mu na přední dej úplně nové a vejčité na zadky mu udělej přesně na míru“.

     No to bych se načekal. Jestli bych se vůbec někdy dočkal.

     Ale tak abych služce jenom nekřivdil, určitá privilegia mi zajistila, takže jsem asi jediný chudáček koníček, který se v celém regionu kove od pravé přední, nikoliv od levé jako všichni ostatní, a služka na tom dost bazíruje. Sice ne proto, aby mi zajistila během kování pohodlí, když se kove od nejzdravější nohy směrem k té nejhorší, protože hlavním důvodem je skutečnost, že já na čerstvě okované chudince nožičce nechci stát, čímž značně zpomaluji okování nožiček ostatních, ale aspoň to navenek vypadá, že jí na mně záleží.

     Což je fajn, i když mrkev z téhle situace většinou nekápne.

     Ale tak byl jsem hodný kluk. I Amík se projevil jako charakter a nechal se od kovářova pomocníka hladit, což není úplně standardní situace, a za odměnu se dočkal čeho?

     Práce. Jak jinak. Musel pod sedlo, a zde musím se značnou dávkou nelibosti přiznat, že v tomhle směru má čerstvě okovaný chudáček koníček výhodu, protože ten na rozdíl od bosého pracovat nesmí, než si podkovy „sednou“. Jenomže i tahle výhoda má stinnou stránku, protože borec Amík se odporoučel na jízdárnu, zatímco já zůstal ve stáji a jinak než krutě sám a opuštěn.

     Prostě mám těžký život.

     Váš chudáček koníček

WP_20150909_002x 9.9. 01WP_20150909_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: