sobota 12. září 2015

     Počasí je element, kterému rád fandím. Protože počasí má grády, je nepodplatitelné a hlavně si dělá, co chce, což je přesně ten přístup, který mě fascinuje. A který mu nepokrytě závidím, co si budeme nalhávat.

     Ale mezi námi bílými koníky, nic se nemá přehánět. Nejdřív skoro dva měsíce tropických veder, kdy ptáci padali napůl opečení z větví, pak ze dne na den skok na teploty listopadové, a když už jsme tedy přijali fakt, že ráno je skoro nula a že služka tu zimní bundu už ani nebude muset schovávat, tak najednou zase sluníčko a pětadvacet.

     A víte, co je ještě horší než sluníčko, parno a mraky obtížného hmyzu?

     Jedno jediné: sluníčko, parno a mraky obtížného hmyzu ve skoro už zimních chlupech.

     Pravdou je, že služka tyhle výkyvy v potaz bere a snaží se práci přizpůsobit přírodním jevům, takže pod sedlo jsme šli fakt až úplně pozdě odpoledne, ale co vám budu povídat, stejně to byl vopruz. Pro mě hlavně proto, že z dětí dorazila pouze Anetka, která měla slíbeného borce Amíka, takže já trapně vyfasoval služku a ona mě samozřejmě nutila chodit se sníženým týlem a ohýbat se a tak.

     Byl jsem tím patřičně znechucen, i když to trvalo sotva čtvrt hodiny.

     Zbytek času na jízdárně jsem naštěstí strávil v klidovém režimu, protože služka se věnovala Anetce a její lekci skákání, a protože Amík je největší borec ve vesmíru, předvedli služce několik velmi zajímavých kreací, včetně finálního ustlání si v pilinách, kde borec v obratu ztratil nohy a Anetka okusila, jak chutná pilinová drť s hlínou a kousky jetele.

     A že prý chuťově nic moc, říkala, ale že ji skákat baví a že chce ještě, z čehož služka úplně odvařená nebyla, protože služka je srab a nemá smysl pro adrenalinové zážitky. I další skoky dirigovala trapně tak, aby se už „ježišmarjá nic nestalo“ a tak byl zbytek skokové lekce jedna velká nuda.

     A na noc jsem dostal deku. Abych prý ráno nebyl jako prase. Co tím jako chtěli naznačit?

     Váš chudáček koníček

WP_20150912_002 WP_20150912_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: