neděle 27. září 2015

     V neděli se nedělá.
     Co je tak složitého na tom si tuhle ne zrovna nevýznamnou informaci zapamatovat?

     NedejBože se tím dokonce i řídit?

     Bohužel zvrhlost poddaných je v našem případě nezkrotitelná, a tak bylo nutné vytasit tu část, která spadá do kolonky „odboj“. A tak zatímco já jsem si nechal ohlávku nasadit bez většího násilí, největší borec ve vesmíru si velmi významně odkašlal a že on do stáje nejde.

     Tečka.

     Anetka tečku kupodivu pochopila okamžitě, a po zhruba pátém pokusu přimět borce ke spolupráci vytasila tu vůbec nejhnusnější formu defenzivy, a to žalování. Prostě teplý bonz, hned začerstva naservírovaný služce, což se už z principu nedělá, protože služky pak mívají dost divné myšlenkové pochody, ve kterých kodex slušného chování k chudáčkům koníčkům naprosto ztrácí autoritu.

     A největší borec ve vesmíru si této skutečnosti byl nemálo vědom, takže když jsem já s Anetkou odešel poslušně do stáje (přece jen je lepší neprovokovat, neboť z dvojnásobné ofenzivy zpravidla vychází trojnásobná sankce) a nahoru na pastvinu poté připochodovala služka, změnil Amík taktiku a kráčel jí naproti, kdy posléze bez pohnutí ucha sám strčil hlavu do ohlávky.

     Napohled totální srabárna, nehodná borců, ale když se nad tím hlouběji zamyslíte, nezbude než uznale konstatovat, že efektivněji s její milostí služkou už vydrbat nemohl. Protože to ona musela pospíchat nahoru, a jestli si myslela, že borcovi Amíkovi pořádně vypráší kožich, i kdyby jen slovně, tak těžce utřela, protože borec jí k tomu nedal sebemenší záminku!

     A za odměnu jsme šli cválat, na louky pod horou. Což nemělo chybu! Tedy vlastně mělo, jednu maličkou, a to že tentokrát si služka vyžádala tempo 450, nikoliv 600 jako minule, a také že pořád ještě nesmíme utíkat celou tu trasu, která má 1800m, protože prý po otavách se nešlape.

     To já si naopak myslím, že po otavách by se šlapat mělo, aspoň trošku.

     Ale tak lepší něco než nic, krásně jsme se proběhli a bylo to fajn. V těch zimních chlupech je každá taková práce docela švanda, protože pak vypadáme, že za sebou máme Velkou pardubickou, a služka nás nutí krokovat o jednu louku dřív než obvykle a to je perfektní záminka k tomu dělat tak trošku bordel.

     A o tom to všechno je!

     Váš chudáček koníček

WP_20150927_004 WP_20150927_002
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: