čtvrtek 5. května 2011

Nemá smysl se snažit. Jakože opravdu ne!
Ráno přišla služka, vlastně ani nevíme, v kolik to bylo, protože ona začala opravovat a vylepšovat naše žrací ohrádky, a chtěla tak činit bez naší odborné asistence. Jenomže to by nesměla mít blbé psy, protože když jí vzali čáru a ona na ně zapískala, místo čoklů jsme přicválali my. A hurá, že bude snídaně, kterou nám vydat nechtěla, jenomže my jsme zahnat nešli, takže nám ji naservírovat musela.

A jako veselo, jak jinak. Z ohrádek už se sice zdrhnout nedá, ale prudit vevnitř ano, takže jsem schválně chodil k vaně s vodou, aby mi z huby do pitné vody padaly kusy řepy a vojtěšky, a v polovině porce jsem řekl „STOP!“ a že dál nežeru, a otočil jsem se strategicky k východu z ohrádky. Mezitím dožrali Amík i Béruš (o Megy nemluvě, protože ta mou snídani hypnotizovala bez přestávky), takže mi služka plachtu se žrádlem přisunula a nařídila mi, abych žral. Tak jsem tedy chvíli žral, aby se neřeklo, ale pak už jsem radši civěl na mraky anebo na kostku lizu, protože ta byla nejvíc důležitá, a když mě služka znovu vrátila ke snídani, tak už jsem do snídaně jenom čuměl. Přece se nenechám buzerovat!

Snídani za mě dojeli Béruš a Megy, i když tu pak služka zahnala, protože kobylka opět kyne, a večer jsem prokázal obrovskou benevolenci, protože jsem sežral celou večeři. Jakože úplně celou, i s vojtěškou. Ale to jsme byli ve stáji, protože pro nás na pastvinu přišly děti a odvedly nás, abychom se nažrali v klidu, a také na půlhodinové stání ve vodě, které nařídila trenérka. Služka se vody okamžitě zřekla, že prý na sebe nenechá cákat, když je venku psí zima, a pak na mě trapně čtvrt hodiny sahala, jestli mi nehřeje kloubek anebo kopyto, ale mně samozřejmě nehřeje nic, nejsem padlý na hlavu, abych si zadělával na věznění. Naopak mám roupy, skvěle se mi chodí, s opravenou podkovou, Nikče jsem to včera během přesunu na pastvinu tak trošku zavařil. Ale fakt jenom trošku, jinak jsem hodný kluk.

Nejhodnější!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: