čtvrtek 8. října 2015

     Jízdárna excelentně vyplavená.
     Sláva, sláva, sláva!

     Klidně bych vyvěsil vlajku, tu moji finskou, kterou služka dostala od tchyně, jenomže ona je lakomá a nechce mi ji půjčovat. Trubka.

     A přitom to vypadalo už dost beznadějně. V letošním roce fakt bída, co se týče vyplavené jízdárny. Co chudinky houby? Z čeho porostou? No?

     I když chudinkami jsme se samozřejmě stali já s Amíkem, jak jinak. Nejdřív jsme dostali vynadáno za blátem obalené deky (prostě ať uděláte, co uděláte, stejně to bude špatně) a pak i za velmi náročný sestup z pastviny dolů do stáje: jako kdybychom my mohli za to, že služka nesla velkou sekeru a několikrát ji málem použila, než si pokaždé uvědomila, CO vlastně drží v ruce.

     Proč má vlastně služka tak strašný problém se skutečností, že během sestupu provádíme strategické přesuny zleva doprava a obráceně, přičemž se naše vodítka buď splétají v jeden element nebo se do nich zapleteme my?

     Schválně kolik koníků se umí takhle excelentně zaplést do vodítka?
     Přece tu novou travičku nenecháme bez povšimnutí.

     A že má tu sekeru služka radši než nás, se potvrdilo u vrátek, kdy nás doslova zahodila směrem k Anetce, zatímco sekeru opatrně a láskyplně opřela o plot, a pak se šla věnovat cizímu holubovi.

     Chápete… Holubovi. Že měl zlomené křídlo a opodál trpělivě seděly dvě kočky, které z něho nespustily zrak, nás opravdu nedojímá, protože to je zcela určitě ten holub, který žere Finy, když je zákeřně schovaný za trsem trávy a bez varování provede prudký vzlet.

     Ještěže holubové nežerou mrkev, to by byla totální zkáza.

     A pod sedlo jsme bohužel museli. Služka nás odvelela na louku a po naší počáteční radosti, že tráva není pořád ještě posekaná (jupí), vymyslela, že budeme klusat sem a tam po cestičce, která je tam vyšlapaná celoročně. A že se přitom děti vystřídají a že to vyjde tak akorát na hodinu.

     Něco tak dementního opravdu může vymyslet jen ona. Klusat hodinu kolem vysoké, zelené a šťavnaté otavy, do které si nesmíte kousnout. Ach jo.

     Váš chudáček koníček

WP_20151008_005
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: