středa 14. října 2015

     Tak to netrefila, trubka.
     Kdepak, že bude pršet a nepůjde skákat: nasněžilo a nešlo vůbec nic, natož skákat.

     On totiž jak napadl čerstvý těžký sníh a stromy ještě mají listí, tak se větve poroučely k zemi, a přestože služka aktivně hned ráno klusala za námi, že nás šoupne pod střechu, tak smůla, protože nebylo kudy.

     Inu, létat ještě neumíme. A podhrabat se také ne. A vlastně nám tam nebylo až tak špatně, protože cokoliv je lepší než muset jít pod sedlo, že ano, navíc sněžení posléze vystřídalo pršení a aprílové počasí ukončilo sluníčko, které vysušilo nás oba jako na objednávku.

     A odpoledne se k nám nahoru připlazila brblající kolona. Respektive karavana otroků, sestavená ze služky, Anetky a Terky, a srandovně obtěžkána nákladem, což byla pastva pro oči. No konečně jim to došlo, že nás vlastně k ničemu nepotřebují! Pobraly naprosto všechno: večeře, deky a dokonce i seno nám přinesly, protože jak se prudce ochladilo, balík sena do konce měsíce opravdu nevydrží. I když od služky je to podraz, protože já to seno moc dobře poznal, to je takové to dlouhé, co služka nasušila ze vší trávy, kterou jsme během tropických dní ve stáji nesežrali.

     Chápete absurditu situace? Nasekají a přivezou vám hromadu trávy, u které se sakra zapotíte, než z ní vyberete jen to, co vám chutná. Zbytek necháte a oni, místo aby to logicky vyhodili na kompost, to usuší a pak vám to cpou znovu.

     Nechutné.

     Tedy pro mě, protože borec Amík je zrádce a vrhnul se na to, jako kdyby půl roku nežral, a to od něho bylo pěkně hnusné!

     Ale aspoň že jsme nemuseli pod sedlo, protože služka děti zaměstnala odklízením větví napadaných přes cestu, a tak to má být.

     Ještě dopilovat to nošení vody, abychom nemuseli my, a nebude to mít chybu.

     Váš chudáček koníček

WP_20151014_004  WP_20151014_005WP_20151014_007
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: