pátek 6. května 2011

Zrada.

Služka opět vylepšovala a vymyslela mi ve žrací ohrádce uvazování, abych nemohl pochodovat. Je zlá, nesnáším ji a najust a natruc jsem nevyžral, takže čtvrtinu snídaně dostal Béruš. Béruš je totiž zrádce, on se rozežral a žere nejen hodně, ale i rychle, takže za čekání se opět nadává jenom mně, což není fér.

A odpoledne ještě větší zrada.

Nejdřív jsem šel na jízdárnu stejně jako minule, jen s ohlávkou, že budu spásat rohy. Jenomže pak přišla služka, a že prý nevidí jediný důvod, proč mě nevyzkoušet pod sedlem, když už mám podkovu v cajku a špička kopyta neukazuje žádnou anomálii. Drze a sprostě mě odtáhla do stáje, osedlala a musel jsem s ní chodit, schválně přes hluboko, aby se přesvědčila, že zadní nohou neořu (tak jako jsem oral s tou dlouhou podkovou). A já neoral, protože jsem neměl čas, důležitější bylo čumět kolem sebe a lekat se.

Nejvíc když kolem klusala kladrubačka v gigu. Pod služkou jsem se akorát snažil utéct, ale když pak na mně seděla Míša, zkoušel jsem gumídkovat a dělat bordel, a služčina narážka směrovaná Míše „seš ráda, že nemáš martingal?“ opravdu nebyla na místě.

Akorát že tohle moje představení rozehnalo veškeré pochybnosti dvounožců, co se týče práce, takže jsem pracoval s ostatními bez úlevy, a když se začalo skákat, musel jsem také. A pro služku s trenérkou divadlo největší, protože jakmile jsem doskočil a vzápětí poposkočil, abych nemusel orat, byl jsem překvapený, že mě nic za kopyto netahá. A když jsem si to po druhém skoku ověřil, že to tak opravdu je a že není třeba si poposkakovat, přestal jsem se o chudinku kopyto bát, a třetí nájezd už byl starý dobrý chudáček koníček, takže hrrrr a hurá, a děti se zapotily, když mě bez martingalu musely brát zpátky. A to jsem se ještě choval slušně (jakože bez kozlování).

Kavaletovali a skákali jsme chvilku, jen oxer a dvojskok, a i když to byla švanda, tak nezbude než s lítostí konstatovat, že mám asi po neschopence. Koneckonců když na nás kolemjdoucí žalují, tak sprintovací a vyhazovací představení já neututlám, protože jsem bílý.

A sežral jsem celou večeři. Šikovný kluk!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: