sobota 17. října 2015

     A hádejte, kdo se vyvlékl ze závodů!
     Ano, správně, chudáček koníček.

     Ačkoliv poděkovat bych měl pánovi se senem, protože druhou fůru přivezl až dnes, což zajistilo volno nejen mně, ale i Amíkovi. A to nemá chybu. Prostě těžká flákačka, dneska, bez jakékoliv hrozby práce pod sedlem, protože doba navážky byla určená formou „někdy během dne, zavolám, až budu nakládat“ a to nám perfektně hrálo do karet.

     A tak se u kováře drezurovalo bez nás. Tedy v obdélníku, protože na naší pastvině troška drezury proběhla, byť v lidském podání, neboť služka si nezajistila dobrovolníky a tak musela stíhat nejen koordinaci jednotlivých balíků, ale i službu u vchodu, což v praxi znamenalo provádět manévry i z hlediska přesunů v čase a prostoru. Prostě stíhat všechno, tedy otvírat a zavírat traktorům a průběžně odtlačovat i nás, protože jsme vždycky akutně potřebovali být někde, kudy zrovna potřebovalo jet seno.

     A čemu tedy absolutně nerozumím, je služčino rázné rozhodnutí, že jeden balík se „jen tak“ stát veprostřed pastviny nenechá a basta, jak navrhovala majitelka Amíka. Protože majitelka Amíka má za ušima, té správně došlo, že nejideálnější metoda výkrmu je právě „samoobsluha“, jenomže trubka služka o něčem takovém nechtěla ani slyšet, a že jedině přes její mrtvolu.

     No jen ať neříká dvakrát, nehody k životu patří neodmyslitelně.

     Každopádně ty její trapné argumenty, že jenom čert ví, jak dlouhá a krutá bude zima, a že senem se prostě z principu plýtvat nebude, jsou už fakt otřepané. Tak když seno dojde, tak se koupí nové, ne? A když ho nepůjde z meteorologických důvodů dopravit nahoru strojem, tak nám ho dvounozí vynosí ručně, ne?

     Nebo v čem je problém?

     Váš chudáček koníček

WP_20151017_010
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: