čtvrtek 22. října 2015

     Volno, fakt že jo.

     Zírali jsme nevěřícně, když služka dorazila v pozici „sama a opuštěna“ a že prý se nemáme čeho bát, že pod sedlo dnes opravdu nepůjdeme. A že dokonce vůbec nemusíme z pastviny, že nám vodu nanosí na zádech ona.

     Něco je špatně.

     A když je něco špatně, nevěstí to nic dobrého. A vůbec bych se nedivil, kdyby v tom nefiguroval onen šílený nápad, který jsem moc dobře slyšel, a to jet na Huberta až někam děsně daleko k České Lípě, protože služka chce konečně prubnout její nové skokové sedlo a Kibicka chce stůj co stůj vidět nejkrásnější haflingy v republice.

     Lidské cíle jsou kategorie sama o sobě. Jako Kibicku chápu, ta její posedlost blonďatými koníky je notoricky profláklá, protože o hafloších Kibicka básní už nějakých patnáct let. Ale proč kvůli tomu musím jet až tak někam daleko do pryč i já?

     To si služka nemůže přinést na louku u řeky dva stojany a bidlo?
A postavit si blbou překážku tam, když už tedy musí vyzkoušet to sedlo?

     Jsem ochoten tuhle hrůzu absolvovat, a klidně i dvakrát. Jen ať se nemusím nikam daleko trmácet, sakra práce!

     Služka naštěstí u nás na pastvině neopruzovala dlouho. S půlhodinovou přednáškou plnou trapných frází se odebrala úplně nahoru, protože černá zvěř jí tam z ohrady stojící udělala ohradu ležící. Že je služka rasistka, se všeobecně ví, koneckonců monologů na téma „pastvina-divočáci- zoráno“ jsme si vyslechli již tolik, že by se z toho dala sepsat knížka. Vlastně možná i dvě, kdyby ta druhá verze byla pro starší 18-ti let, tedy plná všech jejích slov (hlavně těch, během nichž služčin slušný a vzdělaný manžel varovně zvedá prst). Jenomže za stav té ohrady si mohla ona sama!

     Protože kdyby tam nenatáhla dolní drát (prý proto, abych tam nestrkal svou nenechavou bílou hlavu a netrpěl tudíž nutkáním horní kládu podlézat), tak by jej žádné divoké prasátko nezachytilo a nestrhlo tudíž celou ohradu.

     Na druhou stranu, vynadat mohla nám, což neučinila. A to se cení, i když na těžkost našeho života to samozřejmě vliv nemá.

     Váš chudáček koníček

WP_20151022_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: