sobota 7. května 2011

Ráno nás krmily děti. Služka se neobtěžovala je poučit, kterak krmit chudáčka koníčka, což mělo nejen své klady, ale i zápory. Ano, mohl jsem bez omezení cintat v okolí kýble, protože v kýblu na vodu jsem měl snídani a plachta pode mnou žádná nebyla, ale nebyl jsem uvázaný ke svému kolíku, nýbrž k větvi. A tam já to co? Nesnáším.

Takže když děti zmizely pro vodu, podařilo se nám kolektivně rozebrat žrací ohrádky, a mně zdrhnout i s vodítkem. A šílená švanda, protože děti jsou nejen pomalejší, ale i méně vynalézavé, co se týče defenzivy! Akorát že služka slíbila krutou odplatu, což už naopak žádná švanda není, a že si nás zítra osobně nakrmí ona, aby nás humor přešel.

Mno, zítřejší snídaně bych se klidně vzdal, když na to přijde.

A odpoledne ještě větší švanda. Než služka s Nikčou nanosily vodu, stihl Béruš utéct nejen s mým kolíkem, ale i s vanou a všemi narychlo postavenými žracími ohrádkami. Vtipné je, že služce bylo divné, že děti zrovna Béruš uvazují za něco, co lze vyrvat, protože Béruš je notorický panikář, ale nechtěla prudit, a tak držela hubu a krok. Za což si vysloužila brigádu, protože ze žracích ohrádek nezbylo kromě děr v zemi lautr nic, všechno viselo u Béruš. A to ještě mohli být rádi, že ve vaně byla voda, protože jinak by ji Béruš odtáhnul podstatně dál.

Já jsem přetrhnul akorát služčinu rezervní uzdečku, a to tak šikovně, že už to nemá čím opravit. Šikovnej kluk!

Museli jsme do stáje a následně pod sedlo, protože služka chtěla vědět, co moje opravené kopyto v terénu. A přestože jsem nevykazoval žádné anomálie, a dokonce jsem jí na loukách pod horou vyklenul a nesl jsem ji hřbetem tak pěkně, až jí spadla držka, stejně mi cválat nedovolila, a to bylo trapné. Takové krásné počasí! Sice je tvrdo, ale to neznamená, že bych jednu louku obcválat nedokázal. A hlavně jsem chtěl jít první, což se nelíbilo Megy, a z Megy byl nervózní Amík, takže když jsme doklusali, byli Amík s Megy zpocení jako po dostihu, zatímco já byl naprosto v pohodě.

A to tak v pohodě, že jsem vyžral komplet celou večeři. Ono to asi má něco do sebe, protože venku pražilo sluníčko, zatímco večeře byla krásně chladná, ale jako jestli si mysleli, že pak budu pít, tak to ani náhodou. Pije se zásadně až ve výběhu, kam je nutné vodu pracně donášet, přece. Že to dvounožcům ještě pořád nedošlo!

Váš chudáček koníček



(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: