neděle 25. října 2015

     Tomu neuvěříte.

     Volno!

     Samozřejmě vím, že není úplně moudré se radovat z malicherností, protože zítra může být všechno jinak, ale to nic nemění na faktu, že takto fantastický víkend jsme už sakra dlouho nezažili.

     Navíc dneska služka prudila jenom ráno, a to ještě byla mlha, takže jsme si odposlechli hodinový monolog na téma „změna času“, kdy nejvíc vynadáno dostal kostel, který si dovolil zabimbat dle středoevropského zimního, což služku nesmírně rozčertilo.

     A hulákala směrem k němu, že to tedy ani náhodou, že vůbec není devět, nýbrž deset, a ať se jde prý vycpat, zrádce, protože mnoho let držíval basu s letním časem i několik týdnů po změně.

     Samozřejmě pro nás je zimní čas velmi výhodný, neboť ukradl hodinu světla, a pokud děti skončí ve škole ve tři, tak nám z toho kápne volno. A to se cení!

     Služka paličatě přišla dle času včerejšího, což nám nevadilo, protože snídaně proběhla v obvyklou dobu, a pak zase prováděla ty svoje údržby. A že déle jak hodinu nepobude, protože na ni doma čeká Frost, a pak se najednou vyděsila, že už je sakra tolik moc hodin (i když vlastně ani nebylo, dle nového času) a že už musí, aby Frost nečekal dlouho.

     A že ještě honem uklidit po nás, bobky, protože v noci pršelo a my jsme samozřejmě poctivě stáli u bedny a futrovali seno, předkem dovnitř a zadkem ven. A ona že to honem posbírá, tak popadla lopatu, bleskově to shrábla a poté mě požádala, jestli bych nebyl tak laskav a neuhnul. A že tam potřebuje NUTNĚ zaparkovat kolečko, a tak jsem tedy ochotně ustoupil a postavil jsem se jí přesně do té hromádky bobků a upřel jsem na ni zrak, očekávajíc mohutnou pochvalu. Akorát že žádná nepřišla.

     A ani žádné šípky dneska nebyly a to není fér.

     Mám těžký, těžký, těžký život.

     Váš chudáček koníček

WP_20151025_009
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: