pondělí 26. října 2015

     Bude to znít naprosto neuvěřitelně, ale i dneska jsme měli volno.

     Sám nejsem s to onen pocit náležitě vylíčit, protože něco podobného jsme letos ještě nezažili, ale jsme silní kluci v plné síle, takže si s tím poradíme bez duševních následků.

     Tak jako poděkovat bychom pravděpodobně měli změně času, protože ta se na vzniklé situaci přičinila nejvíc. Prostě služka během dne zapomněla na svůj tradiční odboj, kdy se hlasitě hádá s ukazateli času, že prostě není jedenáct hodin, nýbrž už dvanáct a tečka, a tak když ze své zabordelené kanceláře pospíchala za námi, došlo jí až ve stáji, že je krucinál pitomý zimní čas a že má hodinové manko, co se týče denního světla.

     A jak nadávala a zuřila, zapomněla ve stáji ohlávky, a když jí během oprav sloupků pípla SMS od Anetky, že už mají konec vyučování, uvědomila si, že akce „pro ohlávky“ znamená dalších patnáct minut skluz (problém středního rázu) a také zběsilý úprk do kopce (problém velkého rázu).

     Takže nakonec nic.

     Hurá!

     Pozici věrného společníka pracující služky dnes pilně zastal největší borec ve vesmíru, takže dnes služka měla všude, kde se jí to zrovna nejméně hodilo, hnědý čumák. Každý normální dvounožec by plakal dojetím, protože borec se zásadně s nikým nekamarádí a už vůbec se nedruží, jenomže služka má zvrácené životní hodnoty a celou tu dobu ho peskovala, naštěstí jen slovně. Borec to nakonec vzdal, a aby služce okořenil život, hodil jí bobek přesně doprostřed místa, kde zrovna potřebovala vrtat novou díru, a nepřejte si vědět, co odporného mu řekla.

     Dokonce to po něm chtěla hodit, trubka.

     Já jsem celé ty tři hodiny usilovně přemýšlel, jestli má cenu se válet, když není žádné bláto, a jakmile služka servírovala večeři, utíkal jsem k Amíkově žlabu. My z něho občas žereme oba, protože služka je líná jablka nebo mrkve dělit na dvě porce a s jednou utíkat dolů, do mého koryta, jenomže teď ve žlabu byla Amíkova večeře a o tu on se dělit nechce. A protože borec moc dobře ví, že kdyby na mě před služkou spáchal fyzický útok, se zlou by se potázal, tak mě od své večeře odstranil způsobem, který by šlo klidně označit termínem „podebral a odstrčil“.

     A služka, místo aby se mě, chudáčka koníčka menšího a utlačovaného, zastala, se tam skácela smíchy.

     Je blbá.

     Váš chudáček koníček

WP_20151026_004

WP_20151025_009
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: