úterý 27. října 2015

     Doba spravedlnosti skončila.

     Služka nejenže zvládla rozplánovat dobu denního světla efektivně, ale ještě do toho zatáhla Anetku. A to není fér.

     Ale tak mohlo to s námi dopadnout podstatně hůř, to je pravda. Protože počasí podzimní nečasy poměrně fláká, sice to venku není žádná hitparáda, ale neprší. A když neprší, tak se naše jízdárna nevyplaví, a to je špatně.

     Navíc služka je natolik hnusná, že nám to dnes nezapomněla pětkrát připomenout, že povrch vypadá sjízdně, a že je nejvyšší čas ho jít prubnout. Fujtajbl!

     Naštěstí dneška se to netýkalo, s čímž úzce souvisel fakt, že jsme plných pět dní nepracovali. Protože když chudáčkové koníčkové pět dní nepracují, mívají tendence nahromaděnou energii uvolňovat. A kdy je přesně takové uvolňování nahromaděné energie nevhodnější?

     No přece pod sedlem! O tom žádná.

     Jenomže to by lidská chátra musela projevit kapku pochopení a nevymyslet pracovní náplň v podobě kopce. Jakože dlouhého táhlého kopce, do kterého je vopruz už jenom klusat, natož cválat. A pak že nemáme těžký život!

     Hlavně ono bylo docela teplo, protože dnes nebylo jeden stupeň nad nulou, nýbrž skoro šest, a to je v zimní srsti rapidní změna. A tak jsem se obligátně ploužil, nějakých dvě stě metrů za borcem Amíkem, a služka ze mě byla naprosto nejvíc nadšená, protože jsem snížil krk a celý ten krpál jsem vyfuněl takto, nikoliv stylem „jelene, jelene, oči máš zelené“, a ještě jsem u toho stíhal zívat.

     Tak jen doufám, že si mé snahy služka ráčila všimnout a bude v dalších dvanácti měsících shovívavá.

     A dokonce jsme směli zacválat, a to bylo prima. Borec Amík sice na služčino „maximálně tempo 350, ať si něco nenatáhnou“ zvysoka dlabal a odskočil pětistovkou, ale nahoře jsme se nechali bez většího přemlouvání zpomalit a zafrkali jsme si pěkně na střídačku, tak jako to umíme jen my. Služka pak zkoušela největšího borce ve vesmíru naaranžovat ke hřbitovní bráně, jakože vtipná fotka, ale borec a sytost světla byli proti, naštěstí, a směli jsme pak jít zpátky domů.

     Osobně bych hlasoval za ukončení práce pod sedlem tento týden. Když už je odpoledne málo světla, tak proč se honit?

     Váš chudáček koníček

WP_20151027_006   WP_20151027_009
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: