středa 28. října 2015

     Státní svátek, tedy pro dvounohé.

     A státní svátky mají dvounozí proto, aby se nepracovalo, nýbrž slavilo. A začínám pojímat podezření, že služka do lidského rodu nepatří, protože místo aby oslavovala vznik republiky, tak naplánovala jak brigádu, tak i ježdění.

     Proč zrovna já?

     Naštěstí pro nás se akce „dřevo“ nakonec chopil Frost, a že si ho dolů odnese sám, což je natolik chvályhodné, že by si z něho služka mohla vzít příklad. Anebo mu vysvětlit, že takhle pěkně hřebecky by mohl jak nosit dřevo dolů, tak i vodu nahoru pravidelně (tedy denně), a my bychom mu byli nesmírně vděčni.

     A to tak, že hodně!

     Bohužel služčin Frost má jednu velkou nevýhodu, a to že na něm nedrží sedlo a není tudíž schopen jízdárenské práce, jakože přiježďovat, skákat a tak. V tomhle směru máme ještě co dohánět, respektive vymýšlet, protože nemuset do konce našich bídných životů pracovat, to je sen každého chudáčka koníčka.

     Tak třeba se někdy poštěstí vyrukovat s kompromisem, na který kývne i moje služka. Protože dnes jsme na jízdárnu fakt museli a bylo to naprosto odporné, protože hnusné kruhy tam zůstaly i po přívalových deštích. Za dobrou zprávu lze považovat fakt, že z jízdárny postupně mizí bidla, což má na svědomí služka, která nařídila dětem, že kdykoliv půjdou do stáje, musí na jízdárně něco sebrat a odnést to pod střechu, do zimoviště.

     Co kdyby třeba sebraly jabka nebo cokoliv lepšího než bidla či pneumatiky?

     Sbírat jsme nakonec museli já a borec, a to síly, protože čas se vlekl a děsně nás to tam nebavilo, asi jak už nejsme zvyklí. A ploužili jsme se, a že se nám asi ani nechce klusat a tak, což by bylo naprosto v pořádku, kdyby ovšem usínání během práce nevykazoval i borec Amík. Protože borec Amík má být jednotkou vzdoru a odporu, nikoliv nejhodnější koník na světě, režim „mouchy – snězte si mě“ mu opravdu, ale opravdu nesluší.

     Služka se dnes soustředila na přechody, abychom se uvolnili a vyklenuli jsme, ale to se zase úplně nechtělo nám, protože by ji třeba mohlo napadnout zkusit něco složitějšího, a to by nebylo zdravé ani pro nás, ani pro děti, tím jsem si jist.

     Váš chudáček koníček

WP_20151028_008x03 WP_20151028_008x01 WP_20151028_008x02
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: