čtvrtek 29. října 2015

     Prázdniny bych z fleku zakázal.

     Když už se tedy krátí den a je méně světla, tak by lidstvo mohlo projevit trošku taktu a přijít jako vždycky normálně odpoledne, co se týče práce. A ne, že se děti přiřítí po obědě a hurá na nás, bez kousku citu a pochopení, že třeba zrovna vykonáváme důležitou činnost, tam úplně nahoře na pastvině.

     Jako že zrovna nutně potřebujeme spásat zbytky trávy, třeba, nebo zdlouhavě civět do křoví.

     Ale tak švanda nakonec byla, protože z té nejhornější pastviny se chodí takovým úzkým tunelem v křoví, a protože je to tam poměrně prudce z kopce, tak jsem nabral tempo a dítko na druhé straně vodítka jsem seznámil se situací „šup dolů, hop“. A strašně veselý chudáček koníček, pěkně jsem si zaprděl a zavyhazoval, protože stav „zdrhnul jsem jí!“ se musí náležitě oslavit.

     Většinou tyhle manévry provádí borec Amík, neboť on je machr v oboru, a když usoudí, že dolů s dětmi nepůjde, tak pro něho musí přijít služka, ale dnes jsem se toho musel chopit já, protože borec kráčel vzorně s Anetkou a ani nehnul uchem, i když jsem tam já lítal jako pošuk.

     A ještě na mě děti žalovaly služce, a to se fakt nedělá. To je opravdu hnusné!

     Dobrou zprávou bylo, že služka stejně jako my usoudila, že jízdárna je humus, a že půjdeme na louku, když už je posekáno, a že se holky prostřídají. A tak na první okruh vyrazily Anetka s Terkou, kdy jsme s borcem zívali a ploužili jsme se, a když si pak Anetka přesedla na mě a Amík vyfasoval Péťu, využili jsme situace a trošku jsme se vzadu rozběhli, jakože jestli nám to projde, ale bohužel nikoliv.

     A to jsme to měli tak pěkně rozdělané…

     Třetí kolo bylo nejvtipnější, protože si sedly Péťa s Terkou, a ty dostaly za úkol obklusat to z opačného směru, a že kdyby nastal problém, ať zůstanou na kruhu. A problém nemělo cenu vyvíjet, protože služka byla trapně na dosah a jakýkoliv pokus o dostih hloupě anulovala v základu, což není fér.

     Prostě máme těžký život - ne, že ne.

     Váš chudáček koníček

 WP_20151029_003 WP_20151029_004WP_20151029_006
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: