středa 4. listopadu 2015

     Rozebrali jsme žrací bedýnku.

     Tedy vlastně ne tak úplně, ona se totiž tak nějak spíš asi rozebrala sama. Jako my dva jsme v tom figurovali, to víceméně připouštím, ale tak jako nepřímo. Přece nemůžeme za to, že žrací bedýnka byla nacpaná senem a tím pádem místo aby elegantně uhnula, tak se rozsypala na čtyři díly.

WP_20151104_007

     Beztak to udělala schválně, abychom měli průser. Protože jakmile jde o žrací bedýnky, nemá služka slitování!

     A tak jsme raději byli úplně vzorní, když pro nás přišli nahoru, že se jakože půjde pracovat, a úplně vzorně jsme se nechali navléci do ohlávek a odvést dolů. Děti si bohužel hromady sena, pod kterou se úlisně schovávaly čtyři díly bývalé žrací bedýnky, nevšimly, což nám úplně do karet nehrálo, protože jsme tím pádem přišli o možnost, že děti služce ve stáji situaci načrtnou a psychicky ji na drobnou změnu pastevního repertoáru připraví.

     Bohužel z toho sešlo, protože holčičky jsou slepé jako patrony. Ne však služka, protože té stačila zhruba tisícina vteřiny, aby okamžitě věděla, která bije, a naše naprosto nejvíc nevinné výrazy ignorovala. A nepřejte si vědět, co na naši adresu řekla!

     A přitom v danou chvíli nemohla vědět, kdo a jak to udělal, není přece vševědoucí. Co kdyby šlo o jasnou vadu materiálu, třeba? Nebo útok ptáčků? A co počasí? Tornádo přece má sílu!

     Ale tak důležité bylo, že nám chudinky nožičky neutrhala, byť tím vyhrožovala, a ani nás nepřizabila. Uf.

     Práci pod sedlem jsme si odbyli na louce, což nebylo nejhorší, i když s počtem bubáků to dneska byla bída. Strašivost prakticky nulová, de facto nebylo čeho se lekat, a tak jsme si poctivě obklusali svou půlhodinku, doufající, že se třeba bude i cválat. Jenomže služka nemá smysl pro humor, a že prý v sobotu to bohatě stačilo.

     Tak nevím. Osobně jsem názoru, že to v sobotu vůbec nestačilo, protože sletěly akorát dvě děti ze tří. A s tím by se rozhodně mělo něco udělat!

     Váš chudáček koníček

  WP_20151104_004 WP_20151104_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: