úterý 10. listopadu 2015

     Období větrů pokračuje.

     V praxi to vypadá tak, že všechno lítá, nezávisle na peří, a nejvíc lítá služčina anarchistická plachta. Docela se nadřela, než poshazovala většinu pneumatik, které se opět rebelsky skutálely ze stráně, aby si služka mohla zopakovat horolezectví, a ve finále celá ta snaha byla k ničemu, protože služka navečer přitáhla další pneumatiky a zkusila plachtu přikurtovat ještě důsledněji než předtím.

     Myslím, že i plachty mohou mít těžký život.

     Náš den v ničem nevybočoval z normálu. Po odpoledním přesunu do stáje se na nás vrhly nedočkavé holčičky, se všemi těmi kartáči a hřbílky a jinými mučidly, aby z nás servaly všechny částečky pečlivě sesbíraného bláta. Což není fér, protože najít v tomhle roce špetku jakéhokoliv bláta je nemálo komplikovaná záležitost, fakt bych tohle nikomu nepřál!

WP_20151110_014

     A jízdárna navrch, k dovršení všeho hnusného. A nebylo to nic hezkého, protože během práce nás zákeřně přepadl igelitový pytlík, který vzlétl (přesně jako v tom hororovém filmu!), a když jsme na střídačku s borcem Amíkem cválali, vynořil se zpoza mostu takový strašně divný bicykl, který určitě žere Finy, protože má šlapadlo vepředu a člověk v něm leží. A tak jsem vyrobil varovný ocasní prapor, panicky odskočil a jal se prchat pryč, až hlína s pilinami vyletěla dva metry vysoko, aby ji vzápětí sebrala vichřice a odnesla na silnici. A po Terčině zaječení jsem si dal preventivní okruh, co kdyby náhodou to divné kolo přišlo žrát Finy dovnitř jízdárny.

     Ale naštěstí nepřišlo. Terka nespadla, byť to měla o příslovečný bílý chlup, a vlastně i já jsem to měl o příslovečný bílý chlup, protože jsem tímhle číslem služku tak trošku vytočil. To její „ty žebráku bílej!“ jsem i skrz hukot větru moc dobře slyšel, jen si nemyslete.

     Ale ona nikdy neměla porozumění pro poplachy, a to i když byly naprosto relevantní.

     Hlavně nechápu, proč se největší borec ve vesmíru nepřidal. Vůbec to není on, protože nejen že nechtěl zdrhnout společně se mnou, ale ještě pak s Anetkou naprosto vzorně skákal.

     Je to nechutné.

     Váš chudáček koníček

WP_20151110_024
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: