úterý 17. listopadu 2015

     Státní svátek hodlala služka oslavovat u nás na pastvině, říkala to holčičkám někdy minulý týden, když přišla řeč na letošní čarodějnice, které kvůli její práci nevyšly. A že když tedy nebyly čarodějnice, že si klidně můžeme oslavit 17. listopad, jakože vatra, buřty a pár úprav pastviny. Prostě brigáda s občerstvením, proč nenazvat věci pravým jménem?

     Sedlo a aktivity s tím spojené v tom vůbec nefigurovaly, což znělo naprosto fantasticky, protože letos se urodilo děsně moc jablek a dvounozí by jistě minimálně igelitku nahoru přitáhli, pokud by tady hodlali trávit více času než obvykle.

     Akorát kdyby se děti služky nezeptaly, co se teda jako vlastně slaví, a po služčině už lehce udiveném „no 17. listopad, přece“ přišla na řadu fráze „my víme, že je volno, ale co se slaví, to nevíme.“ Protože služku málem trefilo. A že prý kdyby nepadl režim, tak by se na naší pastvině pásly statkové krávy a žádní koně by ve městě nejspíš nebyli, vyjma těch tažných do lesa a že to je pěkná ostuda, když je státní svátek a neví se, proč.

     Ale jako pro nás dobré, pořád ani slovo o sedlu, uzdečce či ježdění.

     A že výročí boje za svobodu a demokracii by se oslavit mělo, tedy pokud nebude hnusně.

     A schválně hádejte, jak bylo! A kdo hádá, že hnusně, vyhrál.

     Zkrátka a jednoduše lilo, od samého rána. Aby služka měla honičku, protože jak všechny ostatní Bucasky odvezla na impregnaci, nosíme záložní deky, které na celodenní lijáky nejsou stavěné. Tak jako já mám dvě, ale Amíkova záložní číslo dvě, kterou služka vyškemrala v minulé práci, se pořád ještě sama neopravila a s tou dírou nemá valnější význam ji nosit, a záložní deku číslo tři, takovou doma spíchnutou pláštěnku, služka půjčila Nikče „jen na týden“ a od té doby po dece ani vidu, ani slechu.

     Ale tak na druhou stranu, je to práce navíc pro služku, protože to ona musí klusat pro nás nahoru a pak s námi zpátky, když strávíme půl dne pod střechou, abychom si dáchli a uschli jsme. Nám tenhle režim nevadí. My jsme naprosto v klidu!

     Váš chudáček koníček

WP_20151117_009 WP_20151117_008
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: