čtvrtek 19. listopadu 2015

     Poštvali na nás kováře.

     Jako pravdou je, že služka už ho nahání delší dobu, řádově několik týdnů, a nějak se jim nepodařilo se termínově sejít, ale mně osobně to nevadí. Na podzim kopyta odrůstají pomaleji a hlavně bytostně nesnáším, když mi někdo cizí sahá na moje chudinky nožičky.

     Vlastně to nesnáším i od necizích: prostě jsou to MOJE nožičky a nikomu do nich nic není.

     Kovář sice dnes dorazil, což vzhledem k minulým týdnům byl významný posun k lepšímu, ale zase tak jednoduché to služka neměla. Protože v telefonu ráno zaznělo „tak v devět!“, s dodatkem „prostě mezi devátou desátou“, takže pro nás letěla hned zatepla (v příšerné zimě a dešti, jak jinak). A zaparkovala nás do stáje, a že letí něco dodělat, a že přijde, až bude muset majitelka Amíka jet do práce, jakože střídání stráží, aby tam někdo byl, až kovář dorazí.

     Nebudu to prodlužovat, pan kovář přijel ve tři. A přijel novým fárem, červeným, takže ze služky vypadlo pouze uznalé „dneska na lepší noze, jo?“, načež se jí dostalo vysvětlení týkající se auta na technické a že jako pořádná pakárna, přehazovat věci na kování z auta do auta tak, aby vzali jen to nejnutnější a potřebné.

     A rázem bylo vzrůšo, protože služčina otázka „A ty vyhazováky máš?“ vyrobila pár vteřin ticha. A nastal dialog, z něhož vzešlo „no sakra, to tě asi nemohlo napadnout mi to připomenout, když jsi nevěděla, že pojedu jiným autem“, všichni se tomu cynicky zasmáli, kovář nasedl do auta a jel pro vyhazováky domů.

     Moje služka holt byla neoblomná. Že prý s tím karpálem je mít musím, protože bez podkov to byl vloni děsný průser, a na ledové kouli v podkově to bude ještě horší, protože v neděli má začít sněžit, a tečka.

     A že je najednou moje služka expertka přes počasí, to se na to podívejme. Jsem náramně zvědavý, jestli v neděli fakt sněžit bude, protože jestli ne, bude služka za absolutní hysterku.

     Že bude brzy tma, kováři nevadilo, protože služka ze stáje vyrobila osvícenou kovárnu. Vadilo to vlastně jenom služce, protože nahoru jsme museli za tmy a už bylo prd vidět. A ještě s jednou novinkou se mohu pochlubit, už nemusím nosit ty debilní zvony. Na zadní jsem dostal klasické pantoflice, aby si kopyta odpočinula od zámkových podkov, takže na skákání mám jasnou a nezpochybnitelnou neschopenku, a na předku mám normální krátké podkovy, které bych si prý ušlápnout neměl.

     To si ještě povíme!

     Váš chudáček koníček

WP_20151119_003x WP_20151119_002x
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: