pátek 20. listopadu 2015

     Období dešťů a větrů skončilo dnes kolem 18. hodiny odpolední (večerní), tedy zhruba deset minut poté, co služka přivezla naimpregnované deky. Počasí je prostě nejvíc nevtipnější, bravo!

     Pro nás její odjezd pro deky znamenal dvě naprosto zásadní (ne-li převratné) skutečnosti.

     Předně volno, protože bez služky se pod sedlo nechodí. Což je možná škoda, protože bez ní by ježdění mohlo nabýt naprosto jiných rozměrů, stačí si vzpomenout na Anetčinu sestru Zuzku ve spojení s Kibickou anebo Nikčou z Mostu.

     Zadruhé fakt, že jak od rána lilo a lilo a lilo, služka zorganizovala plán „ chudáčkové budou přes noc ve stáji“, a to je fajn. Protože moc příležitostí spočinout ve slámě nemíváme, takhle nárazově je to děsně prima se moci rozvalit do měkkého a chrápat celou noc pěkně pod střechou, notabene když prší.

     Akorát že ono nepršelo. Jako nám to bylo fuk, my jsme si komfortu podestlaného boxu užívali bez ohledu na počasí, ale pro služku je každá naše noc ve stáji starost navíc, protože to znamená dva boxy plné hnoje, který se musí složitě cpát do menších pytlů (aby s ním mohla manipulovat i slabá žena) a poté jej odvézt, protože majitelka Amíka hnojiště nemá.

     A i služčiny zásoby slámy se povážlivě tenčí, tak jí hlavně neříkejte, že to plnými hubami žereme, páč je děsně dobrá. Měla by děsně řečí, máme jenom jedny nervy.

     Prostě z našeho úhlu pohledu fajn večer a služka ať si trhne nohou.

     Váš chudáček koníček

WP_20151120_004x
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: