úterý 24. listopadu 2015

     Volno.

     Chápete to?

     Už šestý den jsme neměli sedla. Teoreticky bychom měli být frustrovaní, ale nějak se nám tohoto pocitu nedostává, byť se v nás služka slovně pokoušela podobné pocity vyvolat.

     Je blbá. Otázky „Nechybí vám práce, miláčkové?“ jsou opravdu nevhodné a svědčí o míře jejího nevkusu.

     Sníh se zatím drží, zuby nehty, ale už jsem viděl lepší estrády. Zvláštní je, že služku doteď nenapadlo z toho bílého humusu udělat kouli a hodit ji po nás, protože přesně tohle dělávala celých těch dvanáct let zpátky. Anebo z toho vyrostla, zmoudřela a dospěla, ale v tomto případě si nejsem úplně jistý, jestli je to správný směr, kterým se ubírat. Tím nechci říct, že mi chybí sněhová hrouda rozprsknutá o mé bílé já, ale víte jak to je: nic se nemá přehánět.

     Třeba množství jádra k večeři. Rád bych si pohovořil s někým, kdo rozhodl o tom, kolik toho budu dostávat, protože jde o velmi neuvážené rozhodnutí. Proč mi servírovat gramáž dle vzorce „to bohatě stačí“, když jde naprosto bez problémů dávat i víc, než jen kolik stačí?

     Přitom služka by měla být ráda, že tak pěkně žeru, protože to není tak dlouho, co nad způsobem mé konzumace trpěla a vyhrožovala mi spoustou koníků v Africe a tak.

     Prostě to nemáme jednoduché, ani když se nepracuje. Koneckonců dnešek byl tomu jasným příkladem, protože bezprostředně poté, co služka zmapovala zásoby vody nahoře na pastvině, konkrétně vody ve stavu „tekutá“, protože teploty se docela statečně drží pod nulou, odvelela holčičky spolu s Amíkem do stáje. Jakože pro vodu. A hádejte, kdo nahoře zůstal úplně sám a opuštěn, a komu trubka služka nedovolila stres ventilovat hysterickým běháním sem a tam a snahou se z ohrady podhrabat, když to nejde skrz plot.

     A ještě se mi smála, zrůda jedna.

     Je fakt blbá.

     Váš chudáček koníček

WP_20151124_002WP_20151124_004 WP_20151124_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: