čtvrtek 26. listopadu 2015

     Konec dovolené.
     Ach jo.

     A tak to vypadalo nadějně…

     Ale tak mohlo to být ještě horší, to je pravda. Mohlo se třeba v noci oteplit na tropické hodnoty, v rámci kterých by naše jízdárna zázračně vyschla, a to by teprve bylo vymalováno. Služka by okamžitě zorganizovala přestěhování skokového materiály zpátky na jízdárnu a museli bychom makat jako šrouby.

     I když vlastně bez těch ortopedických podkov bych se z toho nejhoršího snadno vyvléknul, to je pravda, to jsem tak úplně nedomyslel. Ale na druhou stranu, spoléhat se na tropické teploty koncem listopadu není úplně osvědčená varianta, i když počasí dokáže být monstrózně vtipné.

     Třeba když služka vyhrne okraje plachty, aby balíky sena mohly zase chvilku dýchat, načež samozřejmě začne okamžitě foukat, aby jí to vytrhalo všechny ty její trapné kotvící kolíky. Svým způsobem se té plachtě nedivím, že chce neustále zdrhat pryč, já bych se také na jejím místě snažil zmizet od služky co nejdál. Ale zase plachta je ve výhodě, protože nepotřebuje žrát ani pít, a když se do ní udělá díra, není potrestána návštěvou veterináře.

     Tak každopádně jsem si jist, že bílí koníkové mají o dost těžší život než plachty, byť to na stupni mého utrpení nic nemění.

     Blížící se zima se notně podepisuje i na služčině chování. S klesajícími teplotami milá služka ztrácí smysl pro humor, a to že fakt citelně, takže když jsme zamířili klusat na louky u řeky, varovala holčičky s předstihem, že nejspíš budeme veselí a hraví, po tolika dnech volna. A že si na nás mají děti dávat sakra bacha.

     Proč se do nás pořád obouvá, trubka? Mohlo všechno proběhnout naprosto v klidu a míru, místo úplně nejhloupější varianty, kdy opatrnost měla naprosto přede vším přednost, což nás samozřejmě nebavilo. A přitom podnětů bylo víc než dost, co trs trávy, to bubák, a samozřejmě volavky, protože volavky v tomto ročním období žerou koníky ze všeho nejvíc.

     Ale tak hlavně že nedošlo na služčino „jestli budou prudit, sednu si já“, v tomhle směru je opravdu lepší raději neprudit.

     A třeba ta jízdárna fakt vyschne, čert ví.

     Váš chudáček koníček

WP_20151126_005     WP_20151126_005x2WP_20151126_005x3
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: