pátek 27. listopadu 2015

     Zrada.

     Všechno jsem totiž slyšel!

     Jako jak že se půjde až dozadu a že tam bude borec Amík cválat? A co já, já nic?

     Jsem snad vosk?

     Naštěstí největší borec ve vesmíru je kamarád a nenechal mě v tom, takže když jsme měli obklusáno a skutečně se šlo na tu zadní louku, tak Anetce jasně vysvětlil, že věci se mají jinak, že velice dlouho si pořádně nezacválal, a že jestli s ním chce Anetka cválat, tak jedině JEHO tempem, JEHO směrem a JEHO způsobem.

     V podstatě bylo na Anetce, jak si s hozenou rukavicí poradí, a jsem docela rád, že z toho nakonec vyplynula služčina trapná režie, kdy se jen klusalo a pak se v klidu a pokoji šlo zpátky domů, bez cválání.

     Že prý se rozhodně nebude tancovat tak, jak Amík píská.

     Mno, nevím, v životě jsem borce Amíka pískat neslyšel. A to borec umí spoustu věcí! Třeba mistrovsky cvakat čelistmi, v tom je naprostý přeborník, ne nadarmo se mu přezdívá „sešívačka“. Umí cíleně dupnout lidskému druhu na nohu, když se jedinec nachází v jeho osobním prostoru. Umí poskočit, když je třeba, umí se i precizně ohnat, aniž by se člověka dotknul. Služka už několikrát poznamenala, že z Amíka by byl naprosto špičkový herec, protože koní umějících na podnět nasadit naprosto nejstrašidelnější výraz je jako šafránu: samozřejmě je chvályhodné, že ho takhle opěvuje, ale služka nějak zapomíná na skutečnost, že borec nic nehraje, že borec to myslí naprosto vážně.

     Ale pískat neumí, tím jsem si jist.

     Beztak šlo o určitě o hloupou provokaci, starý propraný trik. To se půl hodiny omílá slovo „cválat“, a když jste nejvíc natěšení, žádné cválání se nekoná. Prostě trapárna, nic víc.

     Ale tak mohlo to být ještě horší, co si budeme namlouvat. Takhle práce uběhla velmi rychle, protože každá změna je patřičně vzrušující, a i cestou zpátky jsme měli veselo, protože na silnici byl páteční provoz a služka je skrz zimní čepici poměrně hluchá.

     A pochvala holčičkám, za jablíčka. Služčina výchova konečně přinesla ovoce!

     Váš chudáček koníček

WP_20151127_003 WP_20151127_004
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: