úterý 1. prosince 2015

     Tedy to vám byla fuška, ta noc ve stáji.

     Víte jak, musíte se činit! Abyste zvládli z malé kopičky sena vyrobit aspoň půl valníku hnoje. Padly na to skoro všechny noční hodiny, místo odpočinku. To by vážně jeden neřek, jak je náročné být koníkem. Uf.

     Služka nás obvykle zdraví slovem „Hello!“, s od Frosta odkoukaným britským přízvukem (přitom finský by byl jistojistě přínosnější), ale dnes její uvítání spočívalo v pěti slovech, z nichž bylo jedno ve slušném deníčku nepublikovatelné a hlavně lživé, protože nic takového poté neudělala. Ale tak jestli má problém s tím vším, co z nás po konzumaci sena a jádra leze, tak ať nás krmí něčím jiným. Třeba z nás pak bude vypadávat točený novinový papír nebo zdobená vosí hnízda nebo co já vím, co by ještě mohlo. Ať se trošku snaží, trubka!

     Kibicovat umí každý.

     Jinak ráno zase služka. Je trapná. Chudák majitelka Amíka se k nám ani pořádně nedostane, protože ráno služka, odpoledne služka, večer služka. A to nás hned po ránu vystrkala ven bez snídaně, že prý honem, honem, že ona musí co nejdřív do práce a že jádro dostaneme pak.

     Ach jo!

     A tak jsme jako trubky nahoru div že nevyklusali, jen aby její milost služka byla spokojená, a ona místo aby okamžitě uháněla do práce, jak vyhrožovala, si tam čtvrt hodiny hrála s plachtou. Anebo plachta s ní? Asi záleží na úhlu pohledu, ale dle množství slov, která by se Frostovi určitě nelíbila, bych tipoval spíš provokaci ze strany plachty, protože ty tři krajní balíky služce znovu zmokly.

     Asi vítr, řekl bych. A ani k tomu nepotřebuji vysokoškolské vzdělání.

     Na pastvině jsme strávili většinu dne, kdy pokyn zněl „a laskavě se hýbejte, protože večer spíte zase ve stáji“. No tak to jistě, zrovna my se necháme takhle buzerovat. Ať si trhne nohou, nádhera, my si nahoře budeme dělat, co sami uznáme za vhodné.

     Hlavně měla zpoždění, navečer, do stáje jsme šli skoro za tmy. Jako ne, že bych neznal zpaměti, kde je žlab s jádrem, ale víte jak: nic se nemá přehánět. Měla by se stydět, služka.

     Váš chudáček koníček

WP_20151201_005WP_20151201_006
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: