čtvrtek 3. prosince 2015

     Musím si nozdry lépe vycvičit.

     Půl dne jsem tu jednu přemlouval, aby pustila aspoň jednu kapičku krve, ale nepochodil jsem. A přitom by stačilo tak málo, protože služka se mi do nosní díry dívá ještě usilovněji než do oka nebo na chudinku nožičku. Zatím si nejsem úplně jist, jestli to bolí středně anebo extrémně, ale během měsíce prosince to patřičně vyhodnotím a poté budu i aplikovat v praxi.

     Nozdra by určitě měla mít svůj vlastní level bolestivosti, co se týče dívání, tím jsem si naprosto jistý, a to nejen v případě návštěvy veterináře.

     Pod sedlo jsem tudíž musel a to naprosto bez úlevy. Zkoušel jsem situaci uhrát alespoň náznakově, jakože mi asi něco děsného je, když se mi nechce jít ze stáje, ale prostě nozdra totálně selhala a museli jsme ven kolektivně.

     Nuda.

     Na louce u řeky se totiž vůbec nic nedělo, a když už náhodou cosi proběhlo, vzdáleně, řešit jsme to nesměli. Borec Amík v zadní části louky vyzkoušel jakože „asi by to chtělo nabrat tempo, a to jakože hned teď“, ale okamžitě jsme oba vyfasovali stopku a že ani omylem. A ještě to sváděli na mě, že prý jsem včera nepracoval a že tudíž nejsem způsobilý si dnes dát cvalovou zahřívačku a blablabla…

     Co je tohle sakra za móresy? Cválat se přece může furt!

     Ale tak vzrušení a akci jsme nakonec měli, ne že ne. Akorát že ne pod sedlem, nýbrž až hodně pozdě večer, kdy poblíž naší pastviny proběhlo cvičení několika hasičských jednotek, PČR a záchranné služby. Takže docela haló, protože nikdo z nich netušil, že je to cvičný poplach, stejně jako my jsme netušili, jestli to jde sežrat nás či nikoliv. A trošku jsme to vzadu služce rozryli, byla to docela švanda brzdit v plném cvalu kvůli plotu v plné tmě, rozbahněný terén je v tomhle směru vtipný, protože vám to natahuje brzdnou dráhu o několik metrů.

     V nejhorším to svedeme na divočáky, výsledek vypadá naprosto totožně. Ono je to vlastně naprosto fuk, jestli jsme my kvůli hasičům zryli pastvinu anebo jestli nám oni zryjí jízdárnu, rovněž v rámci cvičení. Vloni na podzim si na jízdárně zacvičili poctivě, stopy po jejich těžké technice tam zůstaly až do jara. Možná kdyby přijeli cvičit na jaře, měli bychom od jízdárny pokoj až do konce roku, tohle by se mělo s nimi patřičně projednat. Akorát u toho nesmí být služka.

     Ale mají to vychytané, páni hasiči. Určitě s tím cvičením čekali, až služka vlastními silami proseká a prostříhá cestu nahoru, před měsícem a půl by k nám neprojeli, protože nebylo kudy. Umějí v tom chodit.

     Váš chudáček koníček

WP_20151203_007 WP_20151203_003 WP_20151203_005
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: