čtvrtek 7. ledna 2016

     Nechutné.
     Tohle prostě je nechutné.
     Jako jak první letošní jízdárna hned začátkem ledna?

     Vím, že život není fér, i že bílí koníkové to mají o chlup těžší než ostatní: ale nic se nemá přehánět. Co bude příště? Mistrovství republiky v únoru?

     Naštěstí je počasí shovívavé, takže terén nebyl úplně optimální, tedy pro nás, co nosíme podkovy. Na služčině trapném kruhu mi to podkluzovalo, a jelikož umím vyvinout pohled šmatlavě-umírajícího koníka, vyměkla po deseti minutách klusové práce, a že dnes budeme pracovat na celém obvodu jízdárnu.

     Hurá!

     Protože dozadu ona doběhnout nestačí a my jsme z téhle novinky měli docela švandu, takže když nám konečně dovolili cválat, zhostili jsme se výzvy naprosto vzorně a akčně. A že jakože předbíhačka a dostih a kdo bude první v zatáčce a tak, a pranic to nemělo společného s tím, co vždycky požaduje služka, jakože vyklenout hřbety, snížit šíje a vyšlapovat pokud možno aspoň trošku shromážděně.

     To víš, že jo, celí nakřivo. Po takové době!

     A tak jsme jí to ukázali, jak se věci mají. Hezky naplocho, s vyvrácenými krky, s očima metr před námi, protože v mlze všechno žralo Finy, a já jsem tak strašně chtěl utíkat první…

     Jenomže Terka nemá smysl pro humor, jakože ignorovat služčiny pokyny. Ba naopak, je děsně přemotivovaná, takže se mnou urputně bojovala a ani jednou mi nedovolila zatáčkový dostih vyhrát.

     Mám těžký, těžký, těžký život.

     Váš chudáček koníček

 WP_20160107_012 WP_20160107_013   WP_20160107_020  WP_20160107_037  WP_20160107_042
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: