sobota 9. ledna 2016

     Návštěvy by především měly přinášet radost nám, a ne jen služce.

     Je milé, když nás někdo přijede pomuchlat, ale co si budeme povídat, mrkev je mrkev. Povídačky na téma „já jsem tak ráda, že vás vidím, tolik se mi stýská“ ať si návštěvy nechají pro služku, protože my jsme materiálně založeni a nehodláme na tom nic měnit.

     Nicméně berle Ivě sluší, ne že ne. Má moc hezkou ortézu, na koleni, hezčí než mám já všechny moje kamaše. A že jich mám! I barevně je to velmi na úrovni, protože finské odstíny jsou nejlepší ze všech.

WP_20160109_001

     Iva služce předvedla, jak se mává berlemi, což se služce děsně líbilo. A jestli služka touží po vlastních berlích, aby jimi mohla takhle krásně mávat anebo hrozit, tak není problém, jízdárna doslova volá po dalším zatáčkovém dostihu. Anebo jí můžu na jednu nohu dupnout, jakože hodně, a budu natolik benevolentní, že si služka může vybrat, která to bude.

     Časově to dneska nevypadalo úplně beznadějně, a tak služka po práci nahoře na pastvině holčičkám dovolila jezdit, jakože bez sedel a tak. Pro nás trošku výhoda, protože jak nosíme deky, tak ty mívají tendence se sesouvat a jinak nedržet, když provedeme nějaký veselý stranový pohyb, ale holčinám to evidentně nevadilo, protože se všemu smály. Nepřestávaly sice zdůrazňovat, jak se bojí a že to vzadu asi nepůjde ubrzdit, ale služčino „tak jako já vás nenutím, klidně toho můžete nechat a jít ještě sbírat bobky“ okamžitě vetovaly, že kdepak, že to takhle nemyslely.

     Služka bohužel nemá smysl pro legraci, protože z pastvinového ježdění vypustila úsek „svah“, což je taková ta veselá záležitost s klusáním do kopce, vyhozením zadkem a následnými cvalovými skoky na mez, ale to až tak nevadilo, rozhodně to bylo lepší než velký kruh.

     Možná proto, že cokoliv je lepší než velký kruh.

     Váš chudáček koníček

WP_20160109_011 WP_20160109_002 WP_20160109_004
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: