úterý 12. ledna 2016

     Rozbili jsme žrací bedýnku.

     Jakože tu menší. Aby služka měla změnu, protože minule jsme zlomili bok té velké, a jak se to znovu začalo viklat, tak to služka musela celé vytlouct a ukotvit, tentokrát křížem, aby to mělo aspoň trošku delší životnost než obvykle. A jako jsme nuceni uznat, že tentokrát si dala záležet, protože s tou velkou žrací bednou opravdu hýbat nejde, takže nám vlastně ani nic jiného nezbylo, než rozebrat tu menší.

     Je to plus minus týden, když služka během úklidu sena, které nežereme! (takže nám ho tam stejně furt cpe, trubka), zkoušela pevnost té menší žrací bedny, a že prý tohle není úplně stabilní, že by možná stálo za pokus ta kritická místa zpevnit, aby se to při viklání nevytrhávalo z těch úhelníků, které to celé drží pohromadě.

     Správná úvaha, milá služko.

     Akorát že jsme byli rychlejší, takže dnes jsme rozklížili jeden ten roh, kdy jsme to vytrhli z úhelníku, a co se nestalo?

     Vylezl jeden jediný hřebík. Většinou je má služka zatlučené tak, aby netrčely dovnitř té bedny, kdyby náhodou došlo k sociální interakci, ať už mezi mnou a Amíkem, nebo jedním z nás a žrací bedýnkou. Ale tenhle tam byl jakože navíc, pro sichr. A přesně o ten jsem si rozpáral hlavu.

     Tedy ne moc, nic zásadního, jen skromný šlic na žuchvě. Nevykrvácel jsem a v podstatě by to bylo bývalo spravilo pár stehů, kdyby si ovšem služka vzpomněla, že má v lékárničce vyžebrané dvě sady domácího šitíčka na kůži, které s sebou nosí horolezci. Přesně pro tyhle případy, prý.

     Naštěstí moje služka je trubka, která si prd pamatuje. Protože jinak by mě s obrovským nadšením určitě podrobila pokusu mi to zašít, u čehož bych s největší pravděpodobností zkolaboval. Bohatě mi stačilo, když zkoumala, jestli v tom nemám nečistoty a také jak je to hluboké, jestli má smysl shánět veterináře (chraň Bůh, ještě to tak…) a jestli se to zahojí bez zásahu, když mrzne a nelétají mouchy.

     A že prý asi jo, a že uvidíme zítra, jak hodně budu mít oteklou hubu, kvůli případnému zajištění atb.

     Tuhle radost jí neudělám. No ještě to tak, do baráku, píchat do mě injekce. Tudle nudle!

     Váš chudáček koníček

WP_20160112_004 WP_20160112_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: