pondělí 18. ledna 2016

      Rosničky nekecaly, udeřily mrazy.

     Jako první samozřejmě zamrzla voda ve stáji, a jak už to bývá, došlo k ukázkovému komunikačnímu šumu týkajícího se navážky vody. Služka sice požádala o 60 litrů, což je standardní denní dávka, ale majitelka Amíka usoudila, že když jsme tam ráno měli upito jen trošku, že bude stačit plus minus dvacet.

     Tak trošku se přepočítala, protože jsme během dne téměř všechno vypili, koneckonců jako vždycky. A těch plus minus dvacet litrů bylo napuštěných v jednom obřím třicetilitrovém kanystru, což je balení nezpůsobilé k přemístění už jen proto, že ho žádná z děvčat neuzvedne, natož aby ho kterákoliv z nich odtáhla k nám nahoru anebo nedejbože naložila na hřbet chudáčka koníčka.

     A i kdyby jo, stejně by nebylo čím náklad vyvážit.

     Služka tudíž ve stáji vykvetla štěstím a samým blahem úplně ztratila řeč. A hned si srovnávala priority, tedy jestli je snesitelnější bez trychtýře rozlít plus minus dvacet litrů LEDOVÉ vody do menších kanystrů, anebo jít do ZMRZLÉ řeky a nabrat LEDOVOU vodu do kýblů a rovněž ji rozlévat bez trychtýřů do menších kanystrů, protože obě varianty poskytovaly ráchání ve STUDENÉ vodě v teplotách notně pod nulou tak nějak rovnocenně.

     Teplota mezitím poklesla o dalších pět stupňů, takže služka vymyslela záložní plán, a telefonicky sháněla odvoz její maličkosti a osmi středních kanystrů, neboť to se z hlediska manipulace s tekutou vodou jevilo coby nejbezpečnější.

     A měla kliku, za půl hodiny už stepovala ve stáji, než přijde nákladní loď borec Amík, zatímco já chudáček koníček zůstal sám a opuštěn a FRUSTROVÁN na pastvině. A pranic mě nezajímala závažnost napájecí situace, takže jsem natruc a najust služce nahoře lítal a řval a nožičky špejličky se mi rozjížděly do všech světových stran a pára mi šla snad i z uší.

     A že prý můj problém, prohlásila služka, když přifuněli nahoru a začali skládat teplou vodu z Amíkova hřbetu do sněhu. A že prý mi příště dá roubík, aby lidé na sídlišti nenabyli dojmu, že jsem týraný.

     A nejsem snad?

     Váš chudáček koníček

 WP_20160118_002 WP_20160118_003 WP_20160118_004
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: