pátek 5. února 2016

     Služka není schopna docenit aktivitu borce Amíka, a to ve věci obohacení mého Deníčku veselými historkami z natáčení. Tedy ze života, aby nevznikl dojem, že nás služka zatáhla do nějakého svého dalšího stupidního nápadu, protože není týdne, kdy hlasitě neštká nad tím, jak obrovská škoda je, že nebydlíme blízko filmových studií, protože borec Amík je naprostý mistr v grimasách.

     Které kdyby se naučil ukazovat na povel a ideálně před kamerou, byl by z něho až do smrti pracháč, neboť lepšího herce služka prý doposud nezažila. Prý nepropracovanější škála „jsem největší borec a žeru všechno, co mi vleze do cesty“, se kterou kdy měla čest.

     Čímž se automaticky nabízí otázka, proč to borci Amíkovi nefunguje, na služku? Třeba když na něho služka nakládá kanystry s vodou, protože tohle Amík ze všeho na světě nejvíc nenávidí, možná ještě víc, než když se mu služka dívá na nožičku. Já bych si sice dovolil zpochybnit míru srovnávání těchto dvou deliktů, protože já radši budu nosit kanystry, než aby se na mé bílé já jakkoliv upíral pohled, jenomže já umím pouze dvě grimasy, a to „snažím se vypadat zle“ a „snažím se vypadat o trošku víc zle než minule“ a na obě mi služka zvysoka dlabe.

     A propos, dnes měla služka vodu napuštěnou rychleji než obvykle a pomohla Pétě nauzdit a osedlat mě, a já jak jsem zvyklý, že děti na mě nedosáhnou a dělám jim takové ty věci, jako třeba „jestli mi chceš nasadit uzdečku, vezmi si žebřík“, tak jsem to silou zvyku udělal i služce. Což jsem asi neměl, ale jako dobrý, bylo z toho pouze kázání, na obsah jejích vět, kdy nám chce pořád něco trhat, a to včetně orgánů, kterými již nedisponujeme, naštěstí nedošlo.

     Ale bylo to o chlup. Musím být příště obezřetnější.

     A co se týče Amíkova obohacování veselými příhodami z natáčení, tak to se konalo, když jsme klusali na louce a z křoví vyletěla volavka. Víte jak, volavky žerou koníky, a tak jsme předvedli efektní úskok a následný odskok, za který by nás jistě každý startér pochválil. Ne však služka, protože na Amíkovi zrovna klusala Péťa, a že prý takhle tedy ne a že zítra z toho budou vyvozeny následky.

    A pak že nemáme těžký život.

    Váš chudáček koníček

WP_20160205_001  WP_20160205_009WP_20160205_010
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: