středa 18. května 2011

Služka jde do sebe.
Tedy doufám! Protože když dneska řešila odpolední náplň, co se týče práce pod sedlem, podívala se na teploměr, kde zrovna rtuť šplhala zatraceně vysoko, a prohlásila, že minimální zátěž chudáčkovi koníčkovi rozhodně neublíží, ale že ona jezdit nebude.

A co z toho vyplynulo? Že jsem akorát vozil začátečníky! Vše ostatní, jakože jízdárenská práce apod., mě minulo velkým obloukem, což samozřejmě absolutně nemělo chybu.

Navíc i to vození začátečníků proběhlo kapku jinak než obvykle, protože trenérka potřebovala zkontrolovat seno, které zůstalo na Amíkově louce (jestli je ještě použitelné či nikoliv), protože tam má naběhnout pán s traktorem a nahrnout zimní bordel na jedno místo, aby nepřekážel růstu trávy.

I když tráva se letos nepředává, jak je sucho. Vloni touhle dobou jsme v ní nebyli pomalu vidět, zatímco letos dosahuje sotva nad spěnky, a to jsme už měsíc u bažantnice. O to víc se trenérka se služkou podivily, že část louky byla vyžraná do verze golfové hřiště, a domněnku, že šlo o neplánovaný průnik vetřelců na naše pozemky, potvrdilo lanko ohrádky, které bylo rozneseno po celé pastvině. Právě ohrádka obepínala vanu, a jestli měli nezvaní návštěvníci žízeň, a domnívali se, že proběhnutím skrz lanko získají vodu, tak se poněkud spletli, protože ve vaně dávno nebylo nic.

Tak snad Amíkovu louku již nikdo navštěvovat nebude, protože letos je každý metr trávy cenný artikl.

Trenérka se služkou vyhodnotily stav sena coby nepoužitelné, odklidily žrací bednu, posbíraly lanko, a my s vodiči před námi a začátečníky v sedlech jsme chodili po všech terasách, aby se děti v praxi učily, kdy a jak přenášet váhu, a nezapomínaly se po vylezení/slezení kopečku opět narovnávat. Poté ještě zacvičily a pak už jízdárna. Ale jak jsem již psal, já makat nemusel, pěkně jsem se coural po obvodu, a nebýt drobného incidentu, kdy na mě žalovali, že žeru strom, byl jsem absolutně nenápadný.

A jako ten stromeček, ten mi opravdu žíly netrhá. Nemohu přece za to, že mi dítě v sedle nic jiného nechtělo dovolit, navíc stromeček se doslova podbízel, když tak pěkně stál v cestě!

A vyžral jsem skoro všechno, jakože i řízky. Stříkačku, kterou mi po večeři služka natlačila do krku ten hnědý humáč, jsem prý ale rozkousnout nemusel. A proč jako ne? Služka jich má dost.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: