pátek 19. února 2016

WP_20160219_008

     Jestli každá návštěva kováře bude automaticky znamenat zesílení služčina odhodlání „nejvyšší čas začít něco pořádně dělat“, budeme nuceni založit odbory. Protože takhle, vážení přátelé, takhle tedy opravdu ne.

     Koneckonců největší borec ve vesmíru zahájil vstupní defenzivu a lepší moment si opravdu vybrat nemohl. Protože na páteční odpoledne měli Frostovi naplánovanou návštěvu restauračního zařízení, čemuž služka uzpůsobila plán, a vyslala sbor dobrovolníků na pastvinu hned, jak opustili brány školy. A to by nebyl Amík žádným borcem, kdyby toho efektivně nevyužil (nezneužil?) ve svůj prospěch, takže když ho Anetka požádala o přesun do stáje, dal jí jasně najevo, že teď opravdu není vhodná chvíle. Protože si zrovna potřeboval dělat svoje věci, nikoliv skákat tak, jak dvounozí pískají, a zatímco já jako ta bílá trubka trčel u vchodu s Terkou, Anetka s Amíkem vedli sáhodlouhou politickou debatu na téma „s ohlávkou jdi někam, a to někam rozhodně není k mé hlavě“. A diskutovali fakt dlouho, chvílemi i velmi vášnivě, protože Anetce nefungoval ani jeden fígl ze služčina dlouhého seznamu „vždycky musíš být o krok napřed než on, protože jsi menší a slabší“.

     Anetčiny kroky dnes napřed viditelně nebyly, s ohlávkou neuspěla, a tak žalovala služce po telefonu, že borec má hlavu v nebesích a myslí je někde na divokém západě, a hádejte, co se stalo potom.

     Ano, správně, dolů do stáje jsem musel sám a opuštěn já. Což je nejen nezodpovědné, ale především nesmírně kruté vůči mému duševnímu zdraví, a nějaké služčiny trapné výmluvy o „někdo tu vodu nahoru vzít musí“ a „chci vidět tu tvou zadní nohu, s bebíčkem v kopytě“ mě opravdu nedojímají.

     Já si to bebíčko nevymyslel! A hlavně pan kovář mi to ošetřil, takže nechápu, na co si tady služka hraje. Zbytečně jsem musel opustit bezpečný domov a ještě pak šaškovat na asfaltu, jestli náhodou nekulhám.

     Nicméně časový skluz zavinění politickou diskuzí mezi Amíkem a Anetkou zařídil, že pod sedlo se už nešlo, ale služka se nechala slyšet, že takhle jako tedy ne a že zítra repete.

     Takhle to dopadá, když doufáte ve spravedlnost.

     Váš chudáček koníček

 WP_20160219_007WP_20160219_003
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: