pondělí 22. února 2016

     Zvrhlý humor mé služky dnes ochutily holčičky.

     Konkrétně Terka, má jinak dvorní jezdkyně, protože Terezka je služebně nejmladší a poslední měsíce jezdí výhradně na mém bílém já. Což je fajn, protože Terezka je hodné děvče, nic komplikovaného po mně nechce, a když občas zkouším vyjednávat, co se týče směru, ona se tomu pokaždé směje. A ne málo. Sice nemám nejmenší tušení, co je tak děsně srandovního, když zazní povel doleva a já pokračuji rovně, protože moje služka se tomu třeba vůbec nesměje, ale to stejně nic nemění na faktu, že tento přístup mi naprosto vyhovuje.

     Tak proč se snažit naplno, když to stačí jen napůl? A že my těch kompromisních situací umíme hodně! Amík umí excelentně předstírat, že kluše, přestože jde o krok, a já jsem mistr v cválání předkem a klusání zadkem. A co se týče těch stranových prací, tedy těch lehčích, jakože ohnout a zatočit, tak ohnout pouze předek oba umíme precizně, a to aniž bychom ze směru uhnuli.

     Terka ze zprávy, že si dnes zajezdí na největším borci ve vesmíru, nadšením nehořela, stejně jako já z informace, že mě si bere služka. Vlastně si vůbec nejsem jistý, kdo na tom byl hůř, protože borce Amíka nikdo neplísnil za to, že Terce nenápadně zmenšuje kruhy a nejde jí ani otočit, ani zrychlit v tempu. Služka správně poukázala na fakt, že Terka na Amíkovi seděla naposledy vloni, a že to pár dní potrvá, než si s Amíkem vzájemnou spolupráci osvojí, ale tady se stejným metrem neměří a mě tudíž nepolitoval vůbec nikdo.

     Přitom na mně služka seděla pořádně naposledy předloni, nikoliv vloni! I já bych tudíž měl mít pár týdnů na zvyknutí, místo kázání na téma „jen se nedělej, že nevíš, co po tobě chci!“

     Protože já to samozřejmě moc dobře věděl, a nemusím snad zdůrazňovat, jak hodně životně důležité je umět tyto skutečnosti skrývat.

     Chci zpátky moji Terezku, do sedla. Ta po mně ohýbání a korektně vyšlápnuté kruhy chtít určitě nebude.

     Už jsem psal, jak těžký mám život?

     Váš chudáček koníček

WP_20160222_002
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: