úterý 1. března 2016

     Březen, za kamna vlezem.

     Hlavně ale nelezte za Frostovic kamna, protože tam byste se letošní zimu moc neohřáli, a co se týče nás, chudáčků koníčků, nám jsou služčina kamna naprosto fuk. A ani toho sněhu moc nenapadalo, a přitom rosničky vyhrožovaly až s patnácti centimetry!

     Paradoxně tomu uvěřila moje služka, která včera hlasitě prohlásila, že pokud bylo celou zimu málo, tak že je naprosto logické, když v březnu spadne rekord, a že když to fakt napadá, že by se mohlo udělat pár skokových fotek, jakože na pastvině na zbylých terénních překážkách. A hned vyrazily s Anetkou zkontrolovat, jak vypadají odskoková a doskoková místa, jestli někde není díra a tak.

     Tak hlavně že si udělaly vycházku, protože sněhu spadlo žalostně málo, sotva tři centimetry. A měly po hehe, s fotkami.

     Akorát že pod sedlo jsme museli, oba dva. A nevypadalo to dobře, protože na louce u řeky je pořád naše novoroční překážka, kterou služka rozebere až před plánovaným vláčením, a že se bude chvilku pracovat na uvolnění na kruhu, a pak že si Anetka skočí. Původní plán zněl, že se prostřídáme a že to nejhorší z nejhoršího si vyžeru se služkou, protože ona je s tím uvolňováním naprosto posedlá, a to i přes fakt, že my tomuhle způsobu práce neholdujeme, my si bohatě vystačíme s tím, co se tady dělalo celé ty roky předtím.

     Ale zachránila mě pravá zadní chudinka nožička. Ta s tím bebíčkem, jak mám v podkově místo vyhazováku podložku proti blátu. Protože bez vyhazováku se mi dělala nášlapka naprosto ukázkově a to i v kroku, takže jestli jsme na velkém kruhu pracovali patnáct minut, bylo to hodně, a ještě u toho služka pekelně vymrzla.

     Anetka s Péťou si tudíž obě užily borce Amíka, který byl dnes pozitivně naladěn a na kruhu nacválával na myšlenku, a protože jeho nadšení pro pohyb nebylo nepřehlédnutelné, vyslala ho služka i skákat, přes naši novoroční překážku.

     Mno, nevím, já bych se na místě borce Amíka krotil. Ono vykazovat radost z práce není zrovna optimálním musterem, notabene před služkou. V tomto ohledu bych raději zůstal prozíravým, lidem se věřit nedá.

     Váš chudáček koníček

 WP_20160301_001 WP_20160301_002  WP_20160301_004x P1000061
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: