středa 2. března 2016

     Jeden by čekal, že služku její odhodlání pomalu a nenápadně opustí, ale ona je asi fakt odhodlaná naplno. A jestli něco opravdu nesnáším, tak právě formy jejího odhodlání, protože když je ona odhodlaná, je z toho akorát tak průšvih.

     Anebo práce na velkém kruhu, v našem případě. Protože to je snad ještě horší. Možná i to nejhorší, tedy v březnu, abych byl konkrétní a informačně úplný. A že máme těžký život?

     Na tohle se tady naprosto kašle. Ani pes neštěkne, ani ptáček nepípne.

     I když jeden pejsek dnes štěkal, to je pravda. Naproti v servisu bydlí vlčák, kterého chodívá dráždit služčina čudla. Čudla je docela bídák pejsek, tu nesmírně těší běhat kolem plotu a pejska na druhé straně vytáčet do vrtule, akorát že pokaždé tím do vrtule vytočí služku a ta jí to pak dává sežrat. Ale Lakča je rafinovaná čudla, takže sem tam se jí podaří služku obalamutit a na pejsky za plotem si zaštěkat, a když pak dojde přesně k té situaci, kterou moje služka hlasitě zmiňuje při každém kárání…

     Prostě vrata byla otevřená a ovčák vyběhl ven a šel si to s Lakčou vyřídit face to face. Ta se tvářila, že ho v životě neviděla, a jako měla kliku, protože pes když si ověřil, že čudla je dámského pohlaví, nechal ji být. A štěkal už jen sporadicky, takže služka celé koloně zavelela stát a dovolila mu, ať si mě a Amíka očichá, a to se mi tedy hodně nelíbilo. Obecně nemám rád, když se jakákoliv pozornost soustřeďuje kolem jakékoliv mé chudinky nožičky, ale služka nevypadala, že můj případný pokus o vtip velkoryse přejde a tak jsem do pejska radši nekopl.

     A stejně tak si nemyslím, že si čudla vezme služčino kázání k srdci a na ovčáka už nikdy hystericky štěkat nebude.

     Práci jsme kupodivu přežili bez následků. Uvolňování na velkém kruhu jsem ustál se ctí, a skákat musel naštěstí zase jen borec Amík, protože mně se ještě pořád dělají nášlapky.

     Nezbývá než uznat, že i sníh dokáže být užitečný.

     Váš chudáček koníček

WP_20160302_002x P1000070     WP_20160302_007x P1000083WP_20160302_010x P1000090      WP_20160302_013x P1000100




(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: