úterý 15. března 2016

     Zvítězily hrábě, dneska. Paráda!

     Prostě místo náročné práce pod sedlem se pilně řešila tráva, tedy v mém konkrétním případě. Konkrétně tráva budoucí, jakože ta, co teprve poroste, protože služka začíná být nepříčetná, co se týče osevu trávy, a to jak jinak než kvůli počasí.

     Že prý jestli to bude stejně jako vloni, že se na to už vážně vykašle. Tedy ona to řekla jinak, ale já jsem slušný koník a citovat ji nebudu. Prostě vloni byla zima, zima, zima, pak sucho, a pak rovnou léto, a to už osivo do země nedostanete, pokud se vám nechce běhat s hráběmi a konvemi a kypřit a pak zalévat.

     Ale tak s hráběmi dnes služka šaškovala, celé odpoledne. Anetka s Terkou dostaly nabídnuto nás lehce opohybovat bez sedel, což Terka velmi zdvořile odmítla, ale já se neurazil. Já byl naopak rád, protože jsem si mohl dělat, co jsem chtěl, zatímco borec Amík dobrých dvacet minut vymýšlel, jak se z toho vykroutit. A nevedl si úplně špatně, nebýt trapné služky, která jeho cílený bojkot zmařila, a tak chudák musel čtvrt hodiny vozit Anetku a hrát si na největší vzrůšo.

     Přitom vzrůšo by bylo, kdyby vyhazoval, nebo tak něco, ale to on si netroufl, protože služka celou dobu držela v ruce ty hloupé hrábě a ji není dobré prudit, pokud něco drží v ruce. Sice s nimi hrabala jako o život, ale opravdu bylo rozumnější neriskovat.

     Ale tak borec Amík si svých patnáct minut slávy odbyl, a když s holčičkami dokrokoval, připojil se ke mně a už jsme se nenechali ničím a nikým rušit. To jen holčičky si musely dojít pro nářadí a služce pomáhat, takže mám nejapné obavy, že příště padne volba na nás oba chudáčky koníčky a budeme to mít podstatně delší než Anetka dnes.

     Už jsem psal, že máme těžký život?

     Váš chudáček koníček

WP_20160315_001  WP_20160315_001x P1000270WP_20160315_001x P1000274
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: