čtvrtek 24. března 2016

     Parádní den.

     Jako malovaný, protože sluníčko se dnes fakt snažilo a závan skutečného jara byl natolik autentický, že jsme se z toho všeho úplně zapomněli vyválet.

     Což lehce souvisí i s náplní dne, která kromě obligátních a pro nás velmi důležitých skutečností, jako je hlídat žrací bednu a spáchat minimálně jeden přesun od sena k vodě a obráceně, měla obsahovat i skutečnosti nedůležité, ne-li přímo konikovskému životu nebezpečné, a to práci.

     Jakože pod sedlem.

     Protože tohle počasí spolu s faktem, že zítra je státní svátek a tradiční pracující, mezi které patří už i moje služka, mají volno, evokovalo ve spoustě majitelů chudáčků koníčků nutkání jít jezdit nebo páchat něco podobně ohavného. Když už je tak hezky, že ano.

     Moje služka to má ale jinak. Moje služka vymyslela, že dnešek je optimálním dnem na výlet pro myšky, a tak osud nás chudáčků koníčků vložila do rukou holčiček, s tím, že majitelka Amíka si vezme na starost dopolední šichtu a bude po celý den doma, a že večerní krmení a péči obstarají děti.

     Samozřejmě se to celé neobešlo bez doslova hororové přednášky na téma „bezpečnost“, kdy služka holčičkám zaníceně líčila průběh čerstvého průšvihu z Vysočiny, která končila popisem torza těla, které z uvláčené holčiny zbylo, a že jakékoliv kraviny související s námi jsou tímto ZAKÁZÁNY.

     Jako kdyby někdy povoleny byly.

     Nicméně pointa toho všeho je taková, že nadšené a natěšené holčičky za námi na pastvinu přišly už ve dvě, nakrmily nás, uklidily bobky, nalily vodu a frrr zpátky do stáje, kde pilně prováděly jarní úklid. A když měly všechny hotovo a splnily poslední služčin rozkaz, a to hlášení, jestli je všechno v pořádku, dostala služka na druhé straně drátu záchvat smíchu.

     A že prý výlet se nekoná, protože paní mající myšky musí neplánovaně do práce kvůli pohotovosti, a že služka už měla našlápnuto shromáždit holky a že půjdeme jezdit.

     No, smůla. Nakrmený chudáček koníček už pod sedlo nemůže!

     Je příjemné, když občas ten život mají těžký i naše holčičky.

     Váš chudáček koníček

WP_20160324_001x P1000398WP_20160324_002x P1000399
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: