sobota 21. května 2011

Dnešek parádní pro nás všechny.

Ráno se sice přiřítili dvounozí, ale místo nás začali masakrovat trávu. Tedy ne všechnu trávu, ale takovou tu, co nežereme, co kvůli ní louky vypadají bíle. Trenérka totiž z práce přitáhla křoviňák a hurá do akce, z čehož jsme měli samozřejmě absolutní haló. Navíc jak právě tyhle košťály posekala, tak se krásně dalo chodit těsně za ní, a vybírat novou šťavnatou a čerstvou travičku, která předtím byla v košťálech schovaná.

Tráva povylezla, naštěstí. Sice nemá metr dvacet, jako vloni touhle dobou, kdy naše kraje pohnojil popílek z islandské sopky, ale díky předešlým třem večerům, kdy vydatně zapršelo, se letošní travní úroda zvedla. Žádný zázrak to není, ale vytáhla před očima, tak snad ještě není všem dnům konec, co se týče symbiózy tepla a deště.

A ještě aby pak bylo počasí, při kterém půjde seno sklízet, protože teplých dnů bylo v květnu nadprůměrně.

A my? Vegáč. Po poledni nás zavedli do stáje, abychom mohli odpočívat v chládku a bez otravování mouchami, takže jsme svěsili pysky a pohoda. Zhruba za hodinu dorazila služka, nacpat do mě řepné řízky a tu odpornou hnědou tekutinu, a k jejímu šoku jsem všechno zbouchal bez komentářů a výrazu „co nevidět umřu, jestli mě do toho budete nutit“. Málem z toho zkolabovala, takže mi pak ještě nasypala půlku ovsa s vojtěškou, a co hlavně, dostal jsem mrkev. Já to totiž věděl! Já věděl, že se mi aktivita vyplatí, protože mrkev jsem neměl ani nepamatuji.

Na pastvinu jsme vyrazili až večer. Dostal jsem zbytek večeře, rohlík, a protože služka kvůli psům jezdí na pastvinu na kobylce (potřebuje vyskočit na hřbet na konci sídliště, a protože v batohu mívá mou snídani, tak se sotva vyškrábe na poničku), šel jsem jako jediný bez jezdce. Takže klídek, na konci lotu, párkrát jsem Štěpánku málem stáhnul z Béruš, protože bylo akutně nutné se honem nažrat (na pastvině totiž trávu nemáme, jak jedovatě poznamenala služka), a pak už jen tradiční šťouchanice u vany s vodou (ve stáji se přece zásadně nepije).

Jen tak dál, milí dvounozí, tenhle model dne se nám velmi líbí.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: