pátek 25. března 2016

     Jaro je fakt vtipné.

     Asi se dostatečně vyřádilo vloni v prosinci, protože tenhle konec března je jaru na míle vzdálený, ale na druhou stranu, mohlo by být hůř, stačí si vzpomenout na památnou šest měsíců sněhu a mrazu plnou zimu 2012-13.

     I když mně to nevadí. Mně zima není, a že služku už nebaví na sebe pořád ještě navlékat kompletní zimní vrstvy, mi opravdu žíly netrhá. I když dnes byla statečná, protože vyjela s odkrytýma ušima, a to už je přinejmenším podezřelé.

     Aspoň že jsme nemuseli na louku, šaškovat na velkém kruhu. Služka nám naservírovala hřbitov, byť opět bez cválání, protože zákaz cválání po této konkrétní trase přetrvává, a to i přes fakt, že se pokaždé snažíme zvrátit průběh ve svůj prospěch. Bohužel realita je taková, že i největší borec ve vesmíru trapně vyměkl a celou tu kilometr dlouhou štreku do kopce vyklusal POMALU, což je v jeho konkrétním případě degradující a ponižující a mělo by se s tím urychleně začít něco dělat.

     Že se já plazím kdesi vzadu, je standard, to je doufám jasné.

     Navíc v půli trasy číhal bubák. Pán s pejskem sice stihl skočit do křoví, i přes nevoli Jack Russella teriéra, který se mohl vyvztekat, že nás nesmí jít ulovit, ale hladina mého klidu i tak byla narušena a měl jsem poměrně zdařile našlápnuto na promyšlenou defenzivu, takovou tu utíkací.

     Jenomže to by na mě nesměla sedět ta trubka služka.

      A to si ještě vymyslela, že nahoře se bude obcházet strom, aby trasa byla skutečně pravidelná a stereotypní, a nemusím snad podotýkat, že je to strom, který už pohledu jasně žere Finy.

     Prostě máme těžký, těžký, těžký život.

     Váš chudáček koníček

WP_20160325_005x P1000413  WP_20160325_001x P1000402 WP_20160325_002x P1000410
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: