čtvrtek 7. dubna 2016

     Rýmička je vlastně docela prima téma, protože služčina veškerá pozornost je teď směrována na Anetku, která dostává zhruba tak sto devadesátkrát za hodinu vytknuto a také vyhrožováno, co všechno jí služka udělá, jestli ještě někdy do stáje rýmičku zavleče.

     Myslím, že kdybychom se s Anetkou rozumně domluvili, že by se toho dalo patřičně využít. Jen ještě přijít na to jak.

     A na louku jsme museli i dnes a já znovu s gogem. Nenávidím to udělátko, a možná ho nenávidím víc než služčin rozkaz „klidně jděte do stáje dřív a čas, který je navíc, využijte na odchlupování Fina.“

     Strašné slovo, to odchlupování. A ještě strašnější je celou tu proceduru snášet. Jako ona mi služka slíbila ostřihání, dokonce to má už domluvené, jenomže předpověď počasí nevypadá optimálně, co se týče režimu 24/7. Deka všechna místa nepřikryje a hlavně já už tu blbou deku nosit nechci.

     Takže děti ze mě rvou chlupy ve dvojicích, a vůbec bych se nedivil, kdyby moje zvrhlá služka vyrukovala s nějakou ultra pitomou soutěží typu „a kdo z Finečka vyrve víc chlupů, vyhraje kulaté lízátko“. Blbá je na to dost.

     První část hodiny jsme absolvovali s Terkou a gogem a poté si na mě sedly služka s rýmičkou. Dnes nás ničím brutálním neprudila, že prý jsme dřeli celý týden a že máme nárok na volnější práci, což sice zní děsně odborně a ohleduplně, ale realita je naprosto jiná. Protože správnou reakcí by měl být týden volna, nikoliv méně namáhavá práce.

     A na konci toho všeho se konala rozlučka s loukou. Že prý tráva už roste a dál tady jezdit nemůžeme, abychom to nezdupali, a všechny děti se s loukou musely hlasitě rozloučit, poděkovat jí a že se těšíme na podzim, až budou sklizené otavy.

     Chápete to?

     A s tímhle materiálem my tady musíme existovat.

     Váš chudáček koníček

WP_20160407_002x P1000735WP_20160407_005x P1000745   WP_20160407_003x P1000736
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: