neděle 10. dubna 2016

     Velmi dramatické to dnes bylo, ne že ne.

     Protože to viselo ve vzduchu. Jakože by se mohlo jít jezdit, když je tak hezky a volno jsme měli v pátek, ale naštěstí pro nás to nakonec dopadlo v náš prospěch. Koneckonců je to sama služka, co si pořád hlasitě stěžuje na Anetčinu rýmičku, nejspíš proto, že Anetce už skončila, zatímco služka opratě z nosu tahá pořád a jsou čím dál tím víc delší a delší.

     Plus způsob, jakým je dostává z nosu. Místo aby pořádně frkla a vyletělo to celé na jeden zátah a udělalo to ve vzduchu efektivní smyčku, tak to tahá troubením, což je zdlouhavé a hlavně nefungující, protože když se jí to vzadu zachytí, nevytroubí to, i kdyby se počurala.

     Ale tak aspoň vidí, jaké to je, s nudlemi. Protože mně a Amíkovi a našim usopleným nosům se posmívá, a když náhodou dojde ke kontaktu našich nozder s její rukou, předvádí okamžitě takové to strašně trapné divadlo „fuuuuuj“, které končívá tím, že si to o nás otře a dodá, že je to beztak naše a ať si to laskavě necháme.

     Škoda, že služka smrká do plínky, protože by byla docela švanda, kdybychom si my o ní otírali naše sopely a ona ty svoje o nás. Aby z toho byla jakože výměna.

     Co mě lehce znervózňuje, je skutečnost, že zítra se nebude načínat nový balík. Protože pokud balík vydrží déle než jeden žrací týden, pak je něco jasně špatně, a tím ničím není nic jiného než skutečnost, že dostáváme méně sena, v týdnu.

     A to bychom neměli. To je týrání chudáčků koníčků a mělo by se to okamžitě a urgentně začít řešit. A rozhodně dřív, než bídně zhyneme hlady, protože jak je už poměrně dlouho sucho, trávě se růst úplně nechce. A služka místo aby nám chudou pastvu vykompenzovala minimálně třemi obrovskými kýbly jádra, tak nám příděl jádra naopak snížila, že prý čerstvá tráva ráda dělá v kopytech nepořádek a museli jsme si vyslechnout sáhodlouhou a pěkně trapnou přednášku o laminitidě a jarním průjmu. Které sice nikdo z nás nerozuměl, ale že je k večeři méně obilí, to jsme poznali velmi dobře.

     A nelíbilo se nám to!

     Váš chudáček koníček

WP_20160410_002x WP_20160410_001x
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: