pondělí 18. dubna 2016

     Ble.

     Jízdárna. S gogue.

     Chápete, hned v pondělí, fakt hrůza. Nemohla služka vyrukovat s nějakým ještě odpornějším modelem? Co třeba amputace nožičky nebo tak něco?

     A přitom já služku slyšel, jak koketovala s loukou u řeky, jakože ještě jeden pokus někde na netknutém místě, ale dalo se čekat, že jde o plané kecy.

     Ale tak aspoň že nejezdila, trubka. Že prý zítra je v plánu Váňov a že potřebuje být v plné síle, nikoliv se mordovat s odbojem v přímém přenosu.

     A co jako čeká, jiného? Že budu řičet blahem, z jízdárenské práce? Speciálně já, nejosobitější odpůrce drezury jako takové ve vesmíru?

     Čím je služka starší, tím je hůř chápavější. A s tímhle materiálem my musíme existovat a ještě pod ním fungovat. Ani tu velkou motyčku dnes s sebou neměla, takže v nejmenším nehrozilo, že by svou pozornost třeba upnula i na něco jiného než na nás, a nemusím asi blíže popisovat, jak tragické to mělo na nás následky.

     A plevel na jízdárně také nic moc, to vám povím. Kdyby se aspoň trošku snažil, už by místo jízdárny byla bývala džungle, jenomže jemu to děsně dlouho trvá, možná ještě víc, než služce osedlání koně ve Váňově, protože tam ona je vždycky ve všem poslední.

     Jak máme potom vylepšovat odboj, když se nic okolo nás nesnaží?

     I když možná by stačilo služce schovat motyčku, to je také pravda.

     Váš chudáček koníček

WP_20160418_005x P1000867 WP_20160418_004x P1000864WP_20160418_001x P1000861
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: