úterý 24. května 2011

Čekání na kováře, pořadové číslo dvě.
Takže po ránu trenérka a služka, akorát že místo kýblů u sebe měly vodítka a ohlávky. A protože nám o hodinu dříve majitelka ukradla Amíka, za velmi veselých okolností /jakože „chyť si mě, chachacha!“/, tak jsme byli obezřetní také, ale úplně zbytečně. Místo ježdění jsme byli zaparkováni ve stáji, což nemělo chybu, a to i přesto, že mi služka trapně nutila sežrat kýbl řízků.

Trenérka byla statečnější, přinesla si od bažantnice kosu a jala se nám nasekat trávu, pro případ, že by se nám přes den chtělo žrát. A dopadlo to velmi vtipně, protože my jsme byli nažraní z noci, takže já jsem trávu tradičně přebral, aby jí 2/3 zbyly, Béruš zbaštil zhruba polovinu, a kobyla s Amíkem naopak příděl vybagrovali tak důkladně, že když odpoledne přišla Iva, padla otázka „proč mají Amík s Megy v boxu hromádku kopřiv?“

Samozřejmě je nad slunce jasné, že o důkladnou konzumaci se postarala Megy, která to nejméně potřebuje, ale Megy coby zástupce poníkovitých trpí hysterickou žravostí nepřetržitě. A kopřivy do sebe natlačí také, jakmile povadnou.

Kovář opravdu přijel. Vtipné však bylo, když mi služka zvedla mou kritickou černou nohu a pravila, že bude chtít na zadní opět vejčité, protože z kováře vypadlo „sakra, já nemám svářečku“. Takže místo čtyřech podkov jsem dostal dvě, a to na přední, a to bylo prima, protože panická hrůza a stres, že mi bude kovář kleštěmi vyšetřovat zadní černou nohu jako minule, byla zbytečná. Pak ostrouhali Béruš a Megy, a pak už jen klídek, v chládku a bez dotěrného hmyzu.

Odpoledne, světe div se, kromě Ivy i služka, a že jdou na vycházku. Jakože beze mě! Já zůstal s Amíkem ve stáji, protože se služkou a Ivou museli Béruš a Megy, takže služka to s přípravou asi opravdu myslí vážně. Měl bych si honem něco udělat, abych v sobotu nikam nemusel, ale asi jsem to podělal, protože teoreticky jsem na nových podkovách měl opatrně našlapovat, a ne se pokoušet služku z Megy stáhnout, když jsme po večeři šli na pastvinu.

A večeři jsem nesežral, protože tohle jako fakt ne. Služka usoudila, že když trávíme tolik času ve stáji, tak bych mohl stíhat sežrat aspoň 3 toho, co bych denně sežrat měl, ale jako tohle jako fakt ne, proti tomu důrazně protestuji!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: