neděle 15. května 2016

     Pokud hledáte odpovědi na otázku, proč je zase osm nad nulou, byť je již dva týdny naprosto prokazatelně a nezpochybnitelně poslední plně jarní měsíc květen, obraťte svou pozornost na moji služku.

     Protože tak jako vždycky za všechno může ona!

     To ona vyprala všechny svoje zimní bundy, že je šoupne do skříně, kde budou půl roku odpočívat v pokoji.

     To ona řekla vtipkujícímu kováři, že vyhazováky proti sněhu do mých podkov již nechce! Nejspíš netušila, že kovář je jasnozřivec a že jeho uštěpačné poznámky, kolikrát jsem v rámci letošní zimy vyhazováky využil, byly nejspíš naprosto na místě. Přitom ona se hádala, že to není pravda, protože mě by nášlapky zchromily za jeden jediný den, co se týče mého karpálního tunelu.

     To ona mi odnesla všechny zimní deky. A pak se všichni divte, že je venku zima jako v ruském filmu!

     Navíc deky nám nedávají ani ty letní. Největší borec ve vesmíru že prý nepotřebuje, když neprší, a mou bílou maličkostí se nikdo nezabýval, protože když prý mám ještě podsadu zimní srsti, že mi to MUSÍ stačit.

     Což je sprostá a bídná lež!

     Tedy ne, že by mi bylo chladno, to vůbec, naopak mi tyhle teploty vcelku vyhovují, ale z principu nemohu ponechat služčinu naprostou ignoranci bez odezvy. Její péče o chudáčky koníčky rozhodně není příkladná a zasluhovala by disciplinární řízení. A z toho pramenící příslušné sankce, samozřejmě.

     Tak aspoň že jsme měli dnes volno. Služka sice koketovala s myšlenkou zahrnout výuku cválání doleva, i kdyby v nezvykle krátkém intervalu, ale nakonec z jejího zlomyslného plánu sešlo a den jsme prožili v klidu a bez stresu.

     Což ale nic nemění na faktu, jak HODNĚ máme těžký život!

     Váš chudáček koníček

WP_20160515x_002 WP_20160515x_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: