sobota 21. května 2016

     Tak ten rádoby dort jsem nakonec fakt dostal.

     Není to přímo dnešní historka, abych byl plně upřímný. Původně jsem chtěl tuto kapitolu zcela vynechat, v rámci svých jistě pohnutých životních situací, ale na druhé straně je fronta zápisků chtivých čtenářů, které nemohu připravit o jeden z nejhorších zážitků tohoto roku.

     Kam se hrabe nedávný odběr krve!

     Narozeninové dorty pro koníky většinou vypadají tak, že se do mísy nasype spousta dobrot a doprostřed se, rovněž z něčeho tuze dobrého, vyrobí číslovkami věk oslavovaného koníka.

     Bohužel moje služka už neví, co by inovovala, a z jejích pracek vzešel smajlík, nebo tak něco na ten způsob. Protože i když to bylo ze samých dobrých věcí, mělo to OBLIČEJ, a já se toho regulérně bál. A když to přede mě položila, fučel jsem z nejvzdálenějšího rohu a že k té VĚCI nejdu, i kdyby mi chtěli chudinky nožičky utrhnout.

     A ještě se mi smáli, sprostě.

     Služka poté tu VĚC přemístila do mého žlabu, a už to nebylo tak strašidelné, protože jak to bylo vysoko, nebylo tomu vidět do OBLIČEJE. A tak jsem se k tomu velmi opatrně přikradl a ještě opatrněji jsem uchopil jednu z těch mrkviček, protože mrkev – tu já poznám bezpečně i v bubákovi. Jenomže mrkev byla připoutána natí k ostatním mrkvičkám, protože natě tvořily součást OBLIČEJE, a jak jsem za to zatáhl, celé se to pohnulo, a jak jsem v panice uskočil, tu VĚC jsem na sebe převrhnul.

P1530708_up

     A dal jsem se na útěk z boxu pryč, samozřejmě, protože se přece nenechám zavraždit OBLIČEJEM!

 

     Faktem je, že jak se celý obsah té věci vysypal nechronologicky na podlahu, tak úplně přestal být strašidelný, a zpátky do boxu jsem se nechal natlačit bez výraznějšího přemlouvání. Během služčina ironického špičkování, co všechno různého a dobrého kvůli tomu sehnala, abych to tam měl, a v čem všem teď šlapu, jsem posbíral, co posbírat šlo, a myslím, že toho klidně mohlo být víc.

     A něco mi říká, že příští rok už nejspíš „dort“ nedostanu. A naprosto upřímně, jsem asi rád.

     Váš chudáček koníček

WP_20160521 001x P1530706
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: